Yatırım yapmaya başla!

PlayStation Kullanıcılarının Oyunları İndirme Hızı Düşürüldü

Sony almış olduğu karar ile PlayStation’un Avrupa ve ABD’deki oyun indirme hızlarını düşürdüğünü açıkladı.
PlayStation Kullanıcılarının Oyunları İndirme Hızı Düşürüldü

Dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs pandemisi nedeniyle sosyal hayat neredeyse durma noktasına geldi.Salgın her gün dünya çapında çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine neden oluyor. Bu durum olağanüstü şartların uygulanmasını gerekli kılıyor. İnsanların büyük bölümü uzmanların uyarısı ile beraber evlerine kapanmış durumda. Pek çok ülkede ise sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Bu durum internet kullanımında toplu bir artış yaşanmasına neden oldu. İnsanlar dijital platformlarda film, dizi ve oyun oynama gibi etkinliklere daha fazla ağırlık veriyor.

Bu da dijital platformların üzerinde çok fazla yoğunluk birikmesine neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube, Netflix, Apple TV+ gibi pek çok video tabanlı servis görüntü kalitesini düşürme kararı almıştı. Bu sayede siteler üzerindeki ağ trafiğinin düşürülmesi sağlanıyor. Son olarak benzer bir karar Sony’den geldi. PlayStation’un geliştiricisi olan teknoloji devi ABD ve Avrupa’da oyunların indirme hızını düşürme kararı aldı.

Sony’den Oyuncuları Üzecek Karar

Sony’den Oyuncuları Üzecek Karar

Sony’nin dijital mağazası PlayStation Store üzerinden kullanıcılar satın aldıkları oyunları hızlı bir şekilde indirebiliyor. Şirket veri akışı üzerindeki yoğun trafiğin önüne geçmek adına indirme hızlarını düşüreceğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde bu yönde karar Avrupa pazarı için çıkmıştı. Yeni açıklama ile ABD’deki kullanıcıların da indirme hızlarının düşürüldüğü ortaya çıktı.

PlayStation CEO’su Jim Ryan konuyla ilgili açıklamasında, “Bugünden itibaren ABD’de de benzer önlemler alacağız ve bu ön görülememiş durum devam ettikçe internet istikrarının sağlanmasına yardımcı olmak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bu zorlu zamanlarda bir topluluk ve eğlence duygusu sunmaya yardımcı olabilme rolümüz için minnettarız. Desteğiniz, sabrınız ve PlayStation topluluğunun bir parçası olduğunuz için tekrar teşekkür ederiz. Lütfen evde kalın ve güvende kalın.” ifadelerine yer verdi.

İndirme hızlarının ne oranda düşeceğine dair net bir ifade kullanılmadı. Ancak milyonlarca insanın evlerine kapandığı şu günlerde tüm platformun kilitlenmemesi adına bu gibi önlemleri almak gerekli görünüyor.

PlayStation 5 Planlanan Tarihte Çıkabilir

PlayStation 5 Planlanan Tarihte Çıkabilir

Oyuncuların merak ettiği bir diğer konu ise beklenen konsol PlayStation 5’in ne zaman çıkacağı konusu. Bu yıl içerisinde hem PS5’in hem de Xbox Series X’in çıkması bekleniyor. Salgının  yayılması nedeniyle pek çok tanıtım ve etkinlik erteleniyor. Akıllara PlayStation 5’in de aynı şekilde ertelenip ertelenmeyeceği geliyor. Ancak Sony’den bir sözcü yaptığı açıklamada salgının PS5’in tanıtımını etkileyecek bir durumun olmadığını söyledi.

Bu açıklamadan anlaşılacağı üzere daha önce açıklandığı gibi PS5’in çıkışının yıl sonuna doğru olacağını söyleyebiliriz. Microsoft’un CEO’su Satya Nadella’da geçtiğimiz günlerde salgının Çin’de kontrol altına alınması ile beraber tedarik zincirinin normale döneceğini söylemişti.

Açıklamalar hem PS5’in hem de Xbox Series X’in çıkışında yakın zamanda bir erteleme olmayacağını gösteriyor.  Ancak önümüzdeki günlerde salgının hızla yayılması ile beraber şirketlerin yeni kararlar aldığına tanık olabiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum