Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Yaklaşan Tanıtımını İşaret Eden Başvuru Yapıldı

Sony’nin beklenen konsolu PlayStation 5 için ticari marka başvurusu resmi olarak yapıldı.
PlayStation 5’in Yaklaşan Tanıtımını İşaret Eden Başvuru Yapıldı

Oyun konsolları günümüzde milyonlarca kişi tarafından satın alınıyor ve büyük ilgi görüyor. PlayStation ve Xbox konsolları arasındaki rekabet her geçen gün daha da alevleniyor. Sony ve Microsoft’un bu yıl içerisinde yeni konsollarını tanıtacağı uzun zamandır konuşulan bir konu. 2020 yılı içerisinde Sony’nin PlayStation 5’i tanıtması beklenirken, Microsoft’un ise Xbox Series X ürününü tanıtacağı belirtiliyor.

Son olarak geçtiğimiz günlerde düzenlenen CES 2020 etkinliğinde PlayStation CEO’su Jim Ryan, yeni konsol ile ilgili önemli açıklamalar yapmıştı. Geri sayımın sürdüğü şu günlerde Sony’den heyecanı artıracak bir hamle daha geldi. Şirket ticari marka başvurusunu Avrupa için gerçekleştirdi. İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Enstitüsü’ne yapılan marka başvurusu LetsGoDigital tarafından sızdırıldı. Bu gelişme sonrası PS5’in çıkış tarihinin yaklaştığı yorumları yapılmaya başladı.

PS5’in Resmi Başvurusu Sızdırıldı

PS5’in Resmi Başvurusu Sızdırıldı

LetsGoDigital’in sızdırdığı belgede resmi başvurunun 27 Ocak tarihinde yapıldığı görülüyor. Başvuruda 4 ana başlık dikkat çekiyor. Bu başlıklar, bilgisayar, bilgisayar yazılımı ve video oynatıcı ve interaktif eğlence olarak karşımıza çıkıyor. Oyun tutkunları uzun zamandır yeni konsolun ne zaman tanıtılacağını merak ediyor. Bugüne kadar tanıtım tarihine dair pek çok iddia ortaya atıldı ancak Sony’den bu konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ancak yapılan son başvuru tanıtım için harekete geçildiğini gösteriyor.

Japonya merkezli teknoloji şirketinin önümüzdei ay içerisinde özel bir etkinlik düzenlemesi bekleniyor. Bu etkinlikte PlayStation 5’in tanıtılabileceği tahmin ediliyor. Teknoloji devi 2019’un Ekim ayında da Japonya’da bazı ticari marka başvurularında bulunmuştu. Yapılan başvuruda PS6, PS7, PS8, PS9 ve PS10 isimlerine dair ticari haklar alınmıştı. PS5 ismi ise 2006 yılı içerisinde Sony tarafından alınmıştı.

Yeni konsolun çok daha üstün performans ve görüntü kalitesi sunması bekleniyor. Konsolun PlayStation 4 için geliştirilmiş oyunları çalıştıracağı yani geriye dönük uyumluluğa sahip olacağı belirtiliyor. Şubat ayı içerisinde tanıtılması beklenen konsolun satışa çıkış tarihinin Ekim ayını bulması bekleniyor. Keza bu yıl Xbox Series X’in de tanıtılacağı biliniyor. Her iki konsolun da performans olarak birbirine yakın özelliklere sahip olacağı ifade ediliyor. Konsolların fiyatına dair pek çok tahmin yapılıyor ancak kesin bir rakam açıklaması yapılmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum