Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5 ve Xbox Series X Seçiminde Fiyat Belirleyici Rol Oynayacak

Sosyal medyada kullanıcılar PlayStation 5 ve Xbox Series X seçiminde fiyatın önemli rol oynayacağını belirtiyor.
PlayStation 5 ve Xbox Series X Seçiminde Fiyat Belirleyici Rol Oynayacak

Oyun pazarında konsol ürünlerinin geçmişten bu yana sıkı bir rekabet içerisinde olduğu biliniyor. Rekabetin başrol oyuncuları ise PlayStation ve Xbox konsolları olmakta. Sony ve Microsoft tarafından geliştirilen her iki konsol yıllar içerisinde büyük değişim ve gelişime uğradı. 2020 yılı ise her iki şirketin de yeni konsollarını tanıtacağı bir dönem olacak. Sony heyecanla beklenen PlayStation 5’i tanıtırken, Microsoft ise Xbox Series X ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Her iki konsola dair donanım ve tasarımlarına dair sızıntılar ortaya çıkmış durumda.

Genel itibarıyla bakıldığında PlayStation 5 ve Xbox Series X’in birbirine yakın özelliklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla oyuncuların tercihini hangi konsoldan yana kullanacağı merak konusu. Yapılan araştırmalar şirketlerin konsol ürünlerinde izleyeceği fiyat politikasının önemli rol oynayacağını gösteriyor. Sosyal medyada bu konuya dair yapılan son anketin de bu çizgide olduğunu söyleyebiliriz.

Konsol Seçiminde Uygun Fiyat İlk Sırada

Konsol Seçiminde Uygun Fiyat İlk Sırada

Sony ve Microsoft’un bu yıl piyasaya süreceği yeni oyun konsollarının sahip olacağı fiyat merak ediliyor. Her iki şirket de bu konuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyor. Konsollara dair fiyat tahminleri olmakla beraber kesin bir bilgi mevcut değil. Sosyal medyada yapılan bir anket ise oyuncuların seçiminde rol oynayacak kriterleri göz önüne seriyor. Mortal Kombat ve İnjustice gibi oyuncuların yaratıcılarından Ed Boon, Twitter hesabından bu konuyla ilgili bir anket başlattı.

Ankette dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı. Ed Boon ankette, “Yeni nesil konsollar… Sizin için hangisi en önemli?’”sorusunu paylaştı. Ankette fiyat, grafik kalitesi, özel oyunlar ve yeni nesil oyunların oynanabilmesi gibi seçeneklere yer verildi. Anketin galibi ise fiyat oluyor. Kullanıcıların yüzde 37.5’i erişilebilir fiyat seçeneğine oy veriyor. Yüzde 19.2’lik kesim daha iyi grafik derken, özel oyunları seçenler ise yüzde 13.2 oldu. Yeni nesil oyunları oynatma seçeneğinin ise yüzde 30 gibi yüksek bir orana sahip olduğu görülüyor.

Boon’un yaptığı ankete 50 binin üzerinde kullanıcı oy verdi. Yeni konsol seçiminde ağırlıklı olarak uygun fiyat ve yeni nesil oyunların oynanabilir olması öne çıkıyor. Bu ankete bakıldığında Sony ve Microsoft’un yeni konsollarının fiyatına dair su sızdırmaması sürpriz değil. Ancak fiyatı daha ucuz olanın rekabette bir adım öne çıkacağını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde her iki konsola dair yeni bilgilerin ortaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum