Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5 ve XBox Series X’in Satışlarında Durgunluk Bekleniyor

Önümüzdeki aylarda çıkması beklenen PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarının küresel durgunluğun etkisinde olacağı belirtiliyor.
PlayStation 5 ve XBox Series X’in Satışlarında Durgunluk Bekleniyor

Oyun dünyasında bu yıl tanıtılacak olan yeni konsol modellerinin beklentisi hakim. Sony’nin PlayStation 5 ve Microsoft’un Xbox Series X konsollarının önümüzdeki yıl içerisinde raflarda olması bekleniyor. Her iki konsola dair teknik özellikler duyurulmuştu. Yapılan açıklamalar yeni konsol bekleyenlerin üst düzey bir oyun deneyimine kavuşacağını gösteriyor. Henüz yeni modeller tanıtılmadığı için pek çok tahmin yapılmakta.

Bu tahminler arasında çıkış fiyatlarının ne olacağı yer alıyor. Analistler çıkacak olan konsollara dair yeni fiyat tahmininde bulundu. Ayrıca konsol satışlarının COVID-19 nedeniyle özellikle ilk yılında düşük seyredeceği ifade ediliyor. Büyük yatırımlar yapılan konsollar, çıkış itibarıyla Microsoft ve Sony cephesinde hayal kırıklığı yaratabilir.

Konsollar için Fiyat Tahmini

Konsollar için Fiyat Tahmini

Analistler Xbox Series X ve PlayStation 5’in olası fiyatına dair yeni tahminlerde bulundu. Yılın sonuna doğru çıkması beklenen konsolların ortalama fiyatının 450 – 500 dolar aralığında olacağı tahmin ediliyor. Bununla beraber çıkacak konsolların satış oranlarında da eski modellere göre düşük bir performans beklentisi hakim. Bilindiği üzere dünya genelinde hızla yayılan Corona virüs, küresel ekonomiye büyük darbe vuruyor.

Bunun etkileri konsol satışlarında da kendisini gösterecek. Özellikle gelecek yıl küresel durgunluğun etkisini konsollar üzerinde fazlasıyla hissedileceği belirtiliyor. Benzer bir durum tüm dünyada yaşanan 2008 ekonomik krizinde de yaşanmıştı. O dönem Xbox 360, PlayStation 3 ve Nintendo Wii ürünlerinde satış durgunluğu olduğu biliniyor.

Bununla beraber Sony ve Microsoft’un konsol ürünlerinde özel abonelik sistemleri ile kullanıcıları kendisine çektiğini söyleyebiliriz. Xbox için Game Pass ve PlayStation’un özel oyunları, başlıca seçim sebebi olmakta. Beklenen oyun The Last of Us Part II’nin, PlayStation 5 satışlarında önemli etki yaratacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki günlerde her iki konsola dair yeni bilgiler ortaya çıkacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum