Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5 ve Xbox Series X Konsollarının Fiyatı Oyuncuları Üzebilir

Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen PlayStation 5 ve Xbox Series X için yeni bir fiyat tahmini yapıldı.
PlayStation 5 ve Xbox Series X Konsollarının Fiyatı Oyuncuları Üzebilir

Video oyun endüstrisi geçmiş yıllardan bu yana sürekli büyüyor ve daha fazla insanı bünyesine katmaya devam ediyor. Kişisel bilgisayarlar, oyun konsolları ve son dönemde akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber oyun dünyası daha geniş kitlelere ulaşıyor.

Konsol ürünleri ise bu deneyimin en iyi şekilde yaşandığı cihazların başında geliyor. Teknoloji şirketleri Sony ve Microsoft, geliştirdikleri konsol ürünleri ile oyuncuların dikkatini kendisine çekmeyi başarıyor. Her iki şirketin de 2020 yılında yeni konsol ürünlerini tanıtması bekleniyor.

Milyonlarca kişi PlayStation 5 ve Xbox Series X modellerinin satışa sunulacağı günü bekliyor. Bugüne kadar şirketlere yakın kaynaklardan her iki ürün için de çeşitli sızıntılar ortaya çıktı. Son olarak tanınmış bir analist bu ürünleri bekleyenlerin keyfini kaçıracak bir tahminde bulundu. Daniel Ahmad, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile PlayStation 5 ve Xbox Series X ürünlerinin olası fiyatı için karamsar açıklamalarda bulundu.

Beklenen Konsolların Fiyatı Tahmin Edildi

Beklenen Konsolların Fiyatı Tahmin Edildi

İsabetli tahminleri ile tanınan Daniel Ahmad, önümüzdeki yıl çıkması beklenen PlayStation 5 ve Xbox Seriex X konsollarının fiyatlarını tahmin etti. Eğer şirketler konsolları bu fiyat ile piyasaya sürerse bekleyenler için hayal kırıklığı olabilir. Ahmad her iki konsolun da tahmin edilenden daha pahalı olacağını söyleyerek fiyatlarının 400 dolar seviyesinde olacağını belirtiyor. Bu tahminini konsoların donanımsal özellikleri üzerinden güçlendiren analist, önemli noktalara dikkat çekiyor.

Daha önceki sızıntılarda yer aldığı gibi Ahmad, konsollarda bulunan işlemci, NVMe, SSD ve GDDR 6 RAM’ların toplam fiyatlarının 200 doları geçtiğini belirtiyor. Bu nedenle her iki konsolun da 400 doların altında bir fiyat etiketi ile gelmesi son derece düşük ihtimal görünüyor.

Konsolların Maliyeti Yüksek

Konsolların Maliyeti Yüksek

Daniel Ahmad konsol üreticilerinin ürünlerini ilk etapta piyasaya sürdüğünde zarar ettiğini söylüyor. PlayStation 3 ilk çıktığı dönem 300 dolar ile satışa sunulurken konsolun Sony’e maliyeti 800 dolara yakındı. Bu nedenle gelecek yıl çıkacak olan konsollarda da benzer bir durumun yaşandığına tanık olabiliriz.

Ünlü analist benzer hesaplamayı Microsoft’un beklenen konsolu için de yapıyor. Yeni Xbox’ın Microsoft’a 460 ila 520 dolar arasında mal olacağını söyleyen Ahmad, satış fiyatının da bu rakamlara yakın olacağını belirtiyor. Konsolların yüksek performans adına güçlü donanımlar ile geldiğini düşünecek olursak fiyat beklentisini yüksekte tutmakta yarar var. Önümüzdeki günlerde Xbox ve PlayStation’un beklenen ürünleri için yeni haberler gelecektir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum