Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Kontrol Cihazı Kullanıcıyı Tanıma Özelliğine Sahip Olacak

Sony’nin geçtiğimiz günlerde tanıttığı DualSense cihazı, kullanıcıları tanıma özelliğine sahip olacak.
PlayStation 5’in Kontrol Cihazı Kullanıcıyı Tanıma Özelliğine Sahip Olacak

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, PlayStation konsolları ile uzun yıllardır milyonlarca oyuncuya ulaşıyor. Konsol pazarında Xbox ile rekabet eden şirket, önümüzdeki günlerde PlayStation 5’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen etkinliklerde PS5’in teknik özellikleri ve tasarımına dair önemli açıklamalar yapılmıştı.

Bunun yanı sıra konsolun kontrol cihazı olacak DualSense’in de tanıtımı gerçekleştirilmişti. Ergonomik tasarımı ile dikkat çeken cihaz, kullanıcılara başarılı bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor. DualSense’in geçtiğimiz günlerde bataryasının önceki kontrol cihazlarına göre daha büyük olacağı belirtilmişti.

Piyasaya henüz çıkmayan cihazla ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Sony’nin almış olduğu bir patent, kontrol cihazının hangi kullanıcı tarafından kullanıldığını anlayacağını gösteriyor. Söz konusu patent PlayStation geçmişinde bugüne kadar yer verilmemiş bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

DualSense’e Kullanıcı Dostu Özellik

DualSense’e Kullanıcı Dostu Özellik

Teknoloji devinin Şubat ayında aldığı bir patent DualSense çok konuşulacak bir özelliğin geleceğini gösteriyor. Patente göre kontrol cihazı onu kimin kullandığını anlama yeteneğine sahip olacak. Uzmanlar Sony’nin bu özellik sayesinde PlayStation 5’in gizlilik ve güvenliğine yönelik önemli bir geliştirmede bulunduğunu belirtiyor. Cihazın üzerinde birden fazla özel sensör bulunacak. Bu sensörler sayesinde cihazı tutan kullanıcının kim olduğu anlaşılabilecek.

Bu da kullanıcıya özel bir deneyim anlamına geliyor. Oyuncular bu sayede bir oyun içerisindeki ilerlemelerini ve kendi kullanıcı profillerini de cihaz üzerinde saklayabilecek ve başka kişilerin erişimine kapatabilecek. Bu özelliğin alınan patent ile ortaya çıktığını hatırlatmak lazım. Yani Sony’den bu özelliğe dair herhangi bir bilgilendirme yapılmış değil. Ama DualSense’in kullanıcıya özel olarak modifiye edileceğini söyleyebiliriz.

Bunun yanı sıra Tempest Engine 3D ve Haptic Feedback özelliği DualSense’in öne çıkan diğer özellikleri arasında yer alıyor. Daha önce tanıtılan DualSense ile ilgili geliştiriciler övgü dolu sözler sarf etmişti. Konsol pazarında bu yılın sonundan itibaren PlayStation 5 ve Xbox Series X arasında sıkı bir rekabet yaşanacak. Konsollar ile beraber birbirinden iddialı yeni oyunlar da kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum