Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Kontrol Cihazı Dualshock 5’in Tasarımı Tahmin Edildi

Beklenen konsol PlayStation 5’in kontrol cihazı için konsept video hazırlandı.
PlayStation 5’in Kontrol Cihazı Dualshock 5’in Tasarımı Tahmin Edildi

Oyun dünyası teknolojinin gelişmesi ile beraber daha iyi deneyim sunan ürünlere kavuşmaya devam ediyor. Konsol ürünlerinin ise oyuncular arasında talep edilen başlıca ürünler arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Sony’nin PlayStation ve Microsoft’un Xbox konsolları geçmişten bu yana sürekli güncelleniyor ve yeni sürümleri ortaya çıkıyor.

2020 yılı ise yeni konsolların hayatımıza gireceği bir dönem olacak. Microsoft’un ve Sony’nin yeni konsollarını piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu manada uzun zamandır beklenen PlayStation 5’in de yılın 2020’nin sonlarına doğru tanıtılması bekleniyor.

Beklenen konsola dair bugüne kadar pek çok sızıntı ortaya çıktı. PlayStation 5’in donanımsal özelliklerinin büyük ölçüde bilindiğini söyleyebiliriz. Konsol ile beraber doğal olarak kontrol cihazı olan Dualshock’un da yeni yüzüyle bizleri karşılaması bekleniyor. Dualshock 5 adıyla gelecek olan konsolun tasarımı ve donanımsal özelliklerine dair merak edilen pek çok bilinmeyen mevcut.

LetsGoDigital tarafından hazırlanan bir konsept video ise Dualshock 5’in nasıl görüneceğine dair tahminlere yer veriyor. Hazırlanan konseptte Sony’nin geçtiğimiz aylarda aldığı patentlerden esinlenildi. PS5’in tasarımsal olarak önceki modellere göre büyük bir değişim geçirmesi bekleniyor. Bu değişimin Dualshock 5 cihazında da kendisini göstereceğini söyleyebiliriz.

Ortaya çıkan konsept videoda kontrol cihazının oldukça şık bir tasarıma sahip olduğu görülüyor. Bugüne kadar PlayStation 5 ile ilgili ortaya çıkan hiçbir görselin Sony tarafından doğrulanmadığını hatırlatalım. Geçtiğimiz günlerde Sony’nin almış olduğu bir patent ise kontrol cihazında dokunmatik ekran olabileceğini ortaya koymuştu.

Yeni konsolun tanıtılması için daha zaman olduğunu düşünecek olursak önümüzdeki günlerde yeni sızıntıların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Şu an için bilinenler eski oyunlarla uyumluluk, 8K çözünürlük ve bekleme ekranlarını ortadan kaldıracak olan SSD depolama olacağı yönünde. Dualshock 5 için LetsGoDigital tarafından hazırlanan konsepti videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum