Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Kontrol Cihazının Bazı Tuşlarının Bozulduğu İddia Ediliyor

Bazı kullanıcılar PS5’in kontrol cihazı DualSebse’in tuşlarının bozulduğundan şikayetçi.
PlayStation 5’in Kontrol Cihazının Bazı Tuşlarının Bozulduğu İddia Ediliyor

Oyuncular uzun zamandır yeni nesil konsolların çıkışını bekliyordu. Geçtiğimiz aylarda Sony, PlayStation 5’in resmi lansmanını gerçekleştirdi ve sonrasında oyuncuların beğenisine sundu. Yeni konsol donanımsal özellikleri, üstün oyun deneyimi ve tasarımı ile dikkat çekiyor.

PS5’in çıkması ile beraber tüketiciler yoğun ilgi gösterdi ve stok sıkıntısı yaşanmaya başladı. İlk çıkan partiler kısa sürede tükendi ve kullanıcılar yeni sevkiyatları beklemeye başladı. Resmi lansmanından bu yana bir aydan fazla bir süre geçti ve oyuncular, yenilikçi özellikleri ile dikkat çeken DualSense denetleyicilerini iyi bir şekilde kullanmak için zaman buldular.

Geçen zaman içerisinde bazı kullanıcılar donanımsal sorunlar yaşadığını belirtiyor. DualSense’deki bazı tuşların çalışmadığı iddia ediliyor. Pek çok kullanıcının bu nedenle şikayetçi olduğu ifade ediliyor. En çok bozulan tuşun ise R2 olduğu belirtiliyor.

DualSense Tuş Arızası ile Gündeme Geldi

DualSense Tuş Arızası ile Gündeme Geldi

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu 4K çözünürlükte 120 Hz yenileme oranı gibi üstün performans özellikleri ile öne çıkıyor. Ayrıca DualSense cihazında da tetiklenebilir uyarıcılar gelen yenilikler arasında yer alıyor. Forumlarda bazı kullanıcıların belirttiğine göre kontrol cihazının tuşlarında donanımsal sorunlar yaşanıyor. Pek çok oyunda büyük öneme sahip olan R2 tuşu ise sorun yaratan tuşlar arasında öne çıkıyor.

Belirli bir tuşun daha fazla arıza yapıyor olması DualSense ürünlerinde kronik bir sorun olduğu ihtimalini akıllara getiriyor. Sony yeni kontrol cihazında titreşim motorlarını terk etmiş ve dokunsal geri bildirim özelliğini kullanmaya başlamıştı. Uzmanlar donanımsal bir sorun olması halinde bunun güncellemeler ile düzeltilemeyeceğini belirtiyor.

R2 tuşunun zaman içerisinde hassasiyetini kaybettiğine dair bazı pek çok rapor olduğu ifade ediliyor. Yeni DualSense denetleyici, PlayStation 5’in yeni nesil deneyiminin merkezinde yer alıyor ve oyunculara ek yenilikler sunuyor. Eğer DualSense cihazında kronik bir sorun varsa ve Sony’nin kabahati tüketicilerde bulması halinde işler can sıkıcı bir hal alabilir.

Pek çok kullanıcının yeni bir DualSense alması söz konusu olabilir. Sony’den henüz bu konuyla ilgili bir açıklama gelmiş değil. Forumlarda çok sayıda arıza yaşandığına dair geri bildirimin yer alması şirketin ilerleyen günlerde bir bilgilendirme yapma ihtimalini artırıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum