Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in Fiyatına ve Çıkış Tarihine Dair Yeni İddialar Ortaya Atıldı

Xbox’ın çıkış tarihinin ve fiyatının kesinleşmesinden sonra PlayStation 5’e dair yeni iddialar da gelmeye başladı.
PlayStation 5’in Fiyatına ve Çıkış Tarihine Dair Yeni İddialar Ortaya Atıldı

Önümüzdeki aylarda oyun tutkunlarının yeni konsollar ile tanıştığı bir dönem olacak. Bilindiği üzere uzun zamandır oyuncular PlayStation 5 ve Xbox Series X’in piyasaya çıkışını bekliyor. Geçtiğimiz günlerde her iki konsolun da donanımsal özellikleri ve tasarımına dair açıklamalar yapılmıştı. Son olarak Microsoft, Xbox Series X için yaptığı paylaşım ile konsolun fiyatını ve çıkış tarihini resmi olarak açıklamıştı. Yeni Xbox konsolunun fiyatının 499 dolar olacağı açıklandı.

Önümüzdeki süreçte yaşanacak konsol rekabetinde belirlenecek fiyatın önemli rol oynayacağı belirtiliyor. Microsoft’un Xbox’n fiyatını açıklaması sonrası Sony’nin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Bu gelişmeler ışığında şirkete yakın bir kaynak tarafından konsolun çıkış tarihi sızdırıldı. Bir başka isimsiz kaynak ise Ps5’in fiyatına dair Sony’nin değişiklikler yapacağını iddia etti.

PS5’in Çıkış Tarihi ve Fiyatı Sızdırıldı

PS5’in Çıkış Tarihi ve Fiyatı Sızdırıldı

Sony, PlayStation 5’in tasarımını ve teknik özelliklerini gösterdi ancak merak edilen fiyat ve çıkış tarihi konusunda halen bir açıklama yapmadı. Şirketin anavatanı Japonya’da bir Twitter kullanıcısı PlayStation 5’in 20 Kasım’da Amazon mağazasında yer alacağını iddia etti. Kullanıcının Japonca olarak paylaştığı tweet çeviri yapıldığında 20 Kasım tarihinde PS5’in piyasada yer alacağı anlaşılıyor.

Bu tarih sadece Japonya için mi yoksa tüm dünya için mi geçerli henüz bilinmiyor. Bir başka kaynak ise Gamereactor’e konsolun fiyatıyla ilgili konuştu. Microsoft’un Xbox Series X için memnun edici bir fiyat belirlemesinin ardından Sony’nin tekrar düşünmeye başladığı belirtiliyor. İsimsiz kaynağa göre Sony yeni konsolunun standart sürümü içim 499 dolar fiyat belirleyebilir. Disk okuyucu olmayan Digital Edition sürümünün ise 399 dolar olacağı tahmin ediliyor.

Sony şu an için konsolun çıkış tarihine ve fiyatına dair resmi bir açıklama yapmış değil. Bu yılın sonuna doğru PlayStation 5’in piyasaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. Dolayısıyla önümüzdeki aylarda Sony’den resmi açıklamaların gelmesi sürpriz olmayacaktır. PS5’in AMD Zen 2 mimarili işlemciden güç alacak. 16 GDDR6 RAM2e sahip olacak konsol grafik tarafında AMD’nin RDNA 2 tabanlı Radeon ekran kartları olacak. Konsolda ayrıca 1 TB NVMe SSD depolama birimi yer alacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum