Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5 Bir İddiaya Göre Ekim Ayında Satışa Çıkabilir

Beklenen konsol PlayStation 5’in muhtemel çıkışı, yayınlanan bir iş ilanı ile netleşmiş olabilir.
PlayStation 5 Bir İddiaya Göre Ekim Ayında Satışa Çıkabilir

Oyun dünyası uzun zamandır yeni konsol ürünlerinin tanıtılmasını ve piyasaya çıkmasını bekliyor. Özellikle COVID-19 nedeniyle insanların evlerine kapandığı şu günlerde oyunlara ve konsollara ilginin fazlasıyla arttığına tanık oluyoruz. Bu yıl Sony ve Microsoft’un yeni konsollarını piyasaya sürmesi bekleniyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X modellerine dair pek çok sızıntı bugüne kadar ortaya çıktı.

Bazı tahminler yıl sonuna doğru her iki konsolun da satışa çıkacağını işaret ediyor. Ancak Corona virüsünün dünya genelinde yarattığı olumsuz etki ile konsolların üretim sürecinde sıkıntılar yaşanabileceği belirtiliyor. Bu ihtimal her iki konsolun da çıkış sürecinin aksamasına neden olabilir. Ancak PS5 için ortaya çıkan yeni bir paylaşım konsolun çıkış tarihini işaret ediyor olabilir.

PS5’in Çıkışını İlgilendiren İş İlanı

PS5’in Çıkışını İlgilendiren İş İlanı

Twitter’da ortaya çıkan bir iş ilanında PlayStation 5’in muhtemel çıkış tarihi işaret ediliyor. İlanın detaylarına bakıldığında beklenen konsolun Ekim ayı içerisinde satışa çıkacağı iddiası görülüyor. Yayınlanan ilanda Sony’nin PlayStation için donanım tedariğinde görev alacak bir personel arayışına yer veriliyor. Yapılan yorumlarda bu ilanın şirketin konsol üretmek için gerekli hazırlıkları yaptığını gösteriyor.

Bununla beraber konsolun ne zaman tanıtılacağı şu an için belirsizliğini koruyor. Bazı tahminlere göre Haziran ayı içerisinde Sony’nin yeni konsolu göstereceği belirtiliyor. Tabi merak edilen bir diğer konu ise PS5 için hangi oyunların piyasaya çıkacağı olmakta. Bu da halen bilinmiyor.

Yeni konsolların piyasaya çıkışı ile beraber sıkı bir rekabet yaşanması bekleniyor. Uzmanlar Sony ve Microsoft’un yeni konsollarının satış oranlarında belirlenecek fiyatın önemli rol oynayacağını tahmin ediyor. Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Xbox Series X’in fiyatını düşük tutarak rekabette öne geçmek istediği iddia edilmişti.

Sony’den yapılan bu paylaşımla ilgili açıklama gecikmedi ve belirtilen tarihi hatalı olduğunu belirtti. Ancak şirketin gizliliği korumak adına böyle bir açıklama yapmasının sürpriz olmadığı ifade ediliyor. Yine de tüm söylentiler yıl sonuna doğru PS5’in raflarda yerini alacağını işaret ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum