Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 5’in 4K Destekli Oyunlar için Yetersiz Olduğu İddia Edildi

Sony’nin beklenen konsolu PlayStation 5’in 4K performansı için yeni bir iddia ortaya atıldı.
PlayStation 5’in 4K Destekli Oyunlar için Yetersiz Olduğu İddia Edildi

Bu yıl Sony ve Microsoft’un oyun konsollarına yeni modelleri ekleyeceği biliniyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X uzun zamandır geliştirme aşamasında ve önümüzdeki aylarda oyuncularla buluşmaya hazırlanıyor. Resmi olarak tanıtılmayan PS5’in gelen sızıntılar ışığında sahip olacağı özelliklerin büyük bölümü biliniyor. Son olarak PS5’in kontrol cihazı DualSense’in bataryasının önceki modellere göre daha büyük olacağı iddia edilmişti.

Diğer yandan PS5’in en çok dikkat çeken özelliklerinden birisinin ise 4K desteği olduğu belirtiliyor. Standart ayarlarda 4K çözünürlük sunacak konsolun isteğe bağlı olarak 8K seviyesine çıkacağı belirtiliyor. Ancak bu özelliğe dair ortaya atılan son iddia 4K bekleyen kullanıcıları üzebilir. Bazı iddialara göre konsol 4K destekli oyunlar için yeterli bir deneyim sunmuyor.

PlayStation 5’in 4K Desteği için Çarpıcı İddia

PlayStation 5’in 4K Desteği için Çarpıcı İddia

Twitter’da yaptığı isabetli paylaşımlar ile bilinen Dusk Golem, Capcom yetkilileri ile yaptığı görüşme sonrası PlayStation 5’in 4K desteğine dair önemli açıklamalarda bulundu. İddiaya göre Capcom ekibi oyunlarını geliştirirken PS5’in 4K çözünürlüğünde çalışması için uğraşıyor. Golem’e göre piyasada yer alan ve bu çözünürlüğe sahip olduğu iddia edilen pek çok oyun aslında 4K deneyimi sunmayacak.

Hatırlanacağı üzere Sony daha önce düzenlediği etkinliklerde PS5’in 4K çözünürlük desteğinin altını çizmişti. Konsol için oyun geliştiren şirketlerden biri olan TeamKillMedia ise Quantum Error adlı bir oyun üzerinde çalışıyor. Şirket bu oyunun optimizasyon çalışmalarında 4K çözünürlükte 60 fps görüntü alabildiklerini belirtiyor.

TeamKillMedia ve Golem’in açıklamaları birbirinden farklı çizgilerde. Bu durum oyuncuların kafasında soru işaretlerinin doğmasına neden oluyor. Bu konuyla ilgili en net bilgiyi PlayStation 5’in piyasaya çıkması ile öğrenme fırsatı bulacağız. Diğer yandan bu konsolun en büyük rakibi ise Microsoft tarafından geliştirilen Xbox Series X olacaktır. Her iki konsolun da yıl sonuna doğru piyasaya çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum