Paylaşım

Scuf Vantage ile PlayStation 4’e Yeni Bir Soluk Gelecek!


 

Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 4 için yeni bir kontrol cihazı geliştirildi.

Son dönemde oyun konsolu denince akla ilk gelen cihaz olan PlayStation 4 kullanıcıları için yeni ürünler geliştirilmeye devam ediyor. Sony tarafından geliştirilmiş olan ve oyun tutkunlarının beğenisine sunulan PlayStation 4, çıktığı günden bu yana satış rekorları kırmaya devam ediyor.

Dünyanın önde gelen oyun konsolları PlayStation, Xbox One ve PC kullanıcıları için kişiselleştirilmiş oyun konsolları tasarlayan Scuf Gaming firması, PS4 için yeni bir kontrol cihazı geliştirdi. Geçmiş dönemde de Impact ve Infinity adıyla kontrol cihazı üreten şirket, son olarak Vantage ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

PlayStation 4’e Üçüncü Parti Konsol: Vantage

Scuf Gaming tarafından PlayStation 4’e özel üretilmiş Vantage, klasik DualShock 4’e göre dikkat çeken farklara sahip olmakta. Bunlardan en çok göze batan özellik, kontrol cihazındaki tuşlar sökülüp takılabiliyor. Xbox kontrol cihazlarına benzerliği ile dikkat çeken Vantage’in analog tuşları, isteğe göre farklı ebatlara göre ayarlanabiliyor.

Vatnage’de yer alan tuşları kendi isteğiniz doğrultusunda ayarlayabiliyorsunuz. Kişiselleştirilmiş kullanıma fazlasıyla izin veren kontrol cihazın kablosuz ve kablolu modelleri raflarda yerini alacak. İki ürünün konsola bağlanma şekli farklı olmasına rağmen, tepkime sürelerinde herhangi bir fark olmadığı belirtiliyor.

Vantage’in Fiyatı Belli Oldu

Scuf Gaming tarafından üretilen ve kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Vantage kontrol cihazının, Ağustos 2018’de raflarda yerini alması bekleniyor. Yeni kontrol cihazını kablolu modeli 170 dolar, kablosuz modeli ise 200 dolar fiyat etiketi satışa sunulacak.

Hemen belirtelim bu fiyatlar Vantage’in ABD için satış rakamları. Ürünün Türkiye’de ne kadar fiyata satılacağına dair net bir açıklama yapılmış değil. Ancak dolardaki hızlı artış ve Türkiye’de ki vergilerle beraber ürünün çok daha pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın