Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 4 için Satılan Oyun Sayısı 1 Milyarı Geçti

Sony tarafından PlayStation 4 için satılan oyun sayısının 1 milyar rakamını geçtiği duyuruldu.
PlayStation 4 için Satılan Oyun Sayısı 1 Milyarı Geçti

Oyuncuların ilgi gösterdiği ürünlerin başında konsol cihazları geliyor. PlayStation, Xbox, Nintendo Switch gibi ürünler dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından beğeniyle oynanıyor. Şirketler ise bu konsollara özel oyunlar geliştiriyor ve satışlardan büyük gelirler elde ediyorlar. Konsol pazarında Sony’nin PlayStation ile büyük bir üstünlüğü olduğu biliniyor. Geçmiş yıllardan bu yana 4 adet konsol piyasaya süren Sony, rakiplerinin açık ara önünde olmayı başardı.

Bu yıl ise hem Sony hem de Microsoft’un yeni konsol ürünlerini tanıtması bekleniyor. PlayStation 5 ve Xbox Series X’in duyurulacağı daha önceden yetkililer tarafından gündeme gelmişti. Halihazırda kullanılmakta olan PlayStation 4 ise kullanıcılardan büyük ilgi gördü. Geçtiğimiz günlerde PS4 son satış rakamı ile yeni bir rekora imza atmıştı. Şirketten yeni bir açıklama geldi ve PlayStation 4 için bugüne kadar satılan oyun sayısı duyuruldu. Açıklamaya göre PS4 oyunları 1 milyar barajını geçti.

PS4 Oyunlarına Büyük İlgi

PS4 Oyunlarına Büyük İlgi

Sony açıklamasında 31 Ocak 2020 tarihi itibarıyla PlayStation 4 için satılan oyun sayısını açıkladı. Açıklamaya göre toplam satış rakamı 1 milyar 181 milyona ulaştı. Bu rakamın içerisinde perakende satış ve PS Store üzerinden yapılan satışlar da bulunuyor. Diğer yandan eklentilere ve indirilebilir içeriklere bu sayıda yer verilmedi. Şirket her yılın sonunda konsol ve oyun tarafında yapılan satışlar hakkında kamuoyunu bilgilendiriyor.

Ocak ayı başında Sony tarafından yapılan açıklamada PS4’ün 106 milyon adet sattığı duyurulmuştu. Bununla beraber geçmişteki konsollar için satılan oyun sayısına da yer verildi. PS3, 999,4 milyon oyn, PS2, 1,53 milyar oyun satışına ulaştı. Ürün satışlarına bakıldığında ise PlayStation 2 155 milyon satış rakamı ile Sony tarihinin zirvesinde yer alıyor. PS4’ün son üç yıllık tablosuna yer verilen açıklamada 2019’da 14,6 milyon, 2018’de 18 milyon, 2017’de 23,6 milyon rakamına ulaşıldığı belirtildi.

Şirket ayrıca Ağustos 2018’de İlk PlayStation modelinden bu yana 500 milyon satış rakamı şerefine özel bir PS4 çıkarmıştı. Geçtiğimiz aylarda 25. yılını kutlayan şirketin PlayStation 5 ile beraber yine dikkatleri üzerine toplaması bekleniyor. Yeni konsolun bu yıl içerisinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Microsoft’un da Xbox Series X’i tanıtacağı düşünüldüğünde oyuncuların bu yıl yeni ürünlerin heyecanına odaklanacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum