Yatırım yapmaya başla!

PlayStation 4 Kullanıcılarına Gelen Bir Mesaj Cihazları Çökertiyor

PlayStation 4 platformunda kullanıcılara gönderilen kötü niyetli bir mesajın cihazları çökerttiği ortaya çıktı.
PlayStation 4 Kullanıcılarına Gelen Bir Mesaj Cihazları Çökertiyor

Bilindiği üzere son dönemde sosyal medya kanallarının büyük bir hızla yaygınlaşması, kötü niyetli kişilerin de buralarda faaliyet göstermesinin önünü açıyor. Özellikle pek çok iOS ve Andro Androi id uygulamasını kullanan kullanıcının mesaj yolu ile kişisel bilgilerinin ele geçirildiğine ya da cihazlarının çökertildiğine tanık oluyoruz.

Bu tarz olayların en çok yaşandığı platformların başında hiç kuşkusuz anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp geliyor. Özellikle geçtiğimiz aylarda özel mesaj yoluyla yayılan Momo oyununun kullanıcıları intihara sürüklediği ortaya çıkmıştı. Bu sefer kötü niyetli özel mesaj yayılımı beklenmedik şekilde PlayStation 4 platformunda ortaya çıktı. PS4’te yayılan bir spam mesajın cihazları çökerttiği belirtildi.

PS4’ü Çökerten Özel Mesaj Ortaya Çıktı

PS4’ü Çökerten Özel Mesaj Ortaya Çıktı

Oyun dünyasının dev konsol platformunda ortaya çıkan bir özel mesaj cihazı tamamen kullanılmaz hale getiriyor. Bilindiği üzere platforma kayıtlı kullanıcılar birbirlerine özel mesaj yolu ile ulaşabiliyorlar. Ancak bazı kötü niyetli kişilerin içeriği belirsiz yolladığı mesajların cihazı tamamen kilitlediği ve çökerttiği bazı kullanıcılar tarafından çeşitli forumlarda dile getirildi.

Bu durumu çözmek için ise tek bir yol olduğu belirtiliyor. Cihazı fabrika ayarlarına sıfırlayarak eski haline döndürmek mümkün. Yaşanan sorunun kaynağında tıpkı iOS ve Android platformlarında olduğu gibi okunamayan karakterlerin yattığı belirtildi.

Sony’den Güncelleme Yolda

Sony’den Güncelleme Yolda

Kötü niyetli özel mesaj içeriklerinin ortaya çıkması ile beraber Sony, bu durumu düzeltmek için yazılım güncellemesi yayınlayacağını açıkladı. Kullanıcılar eğer özel mesaj kutularında şüphelendikleri bir ileti gördükleri takdirde bunu açmadan silmeleri mümkün.

PlayStation’un iOS ya da Android uygulamasına giriş yaparak bu mesajlar silindiği halde önlem alınmış oluyor. Gelen bu tarz mesajların bu yolla silindiği takdirde cihaza herhangi bir zarar vermeyeceği belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum