Paylaşım

Sony’nin Açıkladığı Rakamlar PlayStation 4’ün 80 Milyondan Fazla Satışa Ulaştığını Gösteriyor


 

Sony, alanında lider oyun konsolu PlayStation 4’ün son olarak ulaştığı satış rakamlarını açıkladı. İşte detaylar…

Sony tarafından uzun yıllardır üretilen PlayStation serisi alanında rakipsiz bir şekilde varlığını sürdürmeye devam ediyor. Her ne kadar karşısında Microsoft’un Xbox One ve Nintendo Switch gibi rakipler olsa da PlayStation’un bu yarışta epey önde olduğunu söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft, Sony ile daha güçlü bir şekilde rekabet edebilmek için yeni oyun şirketleri aldığını duyurmuştu. Ancak yine de satış rekorları kıran PlayStation 4’e yetişmesi kolay görünmüyor. Japon teknoloji devi Sony, PlayStation 4’ün ulaştığı son satış rakamlarını paylaştı. Popüler oyun konsolu selefi olan PlayStation 3’ü geçecek gibi.

PS4 Satışı 80 Milyonu Geçti

PS4 Satışı 80 Milyonu Geçti

Sony’nin açıkladığı son rakamlar PlayStation 4’ün önemli satış rakamlarına ulaştığını ortaya koyuyor. Şirketin yaptığı açıklamada 2013 yılında piyasaya sürülmüş olan PlayStation 4’ün toplamda 80.151.740 adet satıldığına yer verildi.

Rekor ise halen 2006 yılında satışa sunulan PlayStation 3’te bulunuyor. PS3 83.8 milyonluk satış rakamıyla PlayStation tarihinin en yüksek satış yapan ürünü olmayı sürdürüyor. Ancak PS5’in raflarda yer almasına epey zaman olduğunu düşünecek olursak önümüzdeki dönem içerisinde PS4’ün PS3’ü geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Konsolun En Çok Satan Oyunu GTA V

Konsolun En Çok Satan Oyunu GTA V

Şirketin açıkladığı satış rakamlarında ayrıca platform üzerinde en çok satılan oyuna da yer verildi. PlayStation 4 sahiplerinin en çok satın aldığı oyun 18 milyonu geçen adet ile popüler yapım GTA V oldu.

Açıklanan raporlar satış rakamlarıyla ilgili bazı ayrıntılara da yer verildi. Gelen rakamlara göre PlayStation 4 en çok 32 milyonu aşan rakam ile Avrupa’da satılırken, 24 milyon Amerika’da 6.5 milyon ile Japonya’da satışı gerçekleşmiş. Rekora doymayan PS4’ün en büyük rakibi Xbox One ile ilgili satış rakamı açıklanmış değil. Ancak tahminler Microsoft’un konsolunun 25-30 milyon civarında kalacağını gösteriyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın