Yatırım yapmaya başla!

Playboy’dan Facebook Faaliyetlerini Durdurma Kararı!

Facebook veri skandalına tepki gösterenler arasına Playboy dergisi de katıldı! Hugh Hefner’ın oğlu bu kararı sosyal medya devinin “cinsel açıdan baskıcı” olduğunu söyleyerek aldı…
Playboy’dan Facebook Faaliyetlerini Durdurma Kararı!

Facebook’un veri skandalı her geçen gün biraz daha büyürken, Playboy dergisinin aldığı karar dikkat çekti. Geçtiğimiz aylarda hayata veda eden Hugh Hefner’ın oğlu tarafından paylaşılan bilgiye göre; Playboy dergisi Facebook’taki bütün faaliyetlerini durdurdu.

Zira babasını “ifade özgürlüğü, sivil haklar ve cinsel özgürlük savunucusu” sözleriyle tanımlayan Cooper Hefner, Facebook’un cinsel açıdan baskıcı olduğunu söyledi. İşte sosyal medya devinin Playboy’un değerlerine ters düştüğünü belirten Cooper Hefner’ın bugün yaptığı duyurusu;

İkonik Playboy dergisinin efsanevi kurucusu Hugh Hefner’in 4 çocuğundan biri olan Cooper Hefner, Facebook hakkındaki kararını Twitter hesabından duyurdu.

Playboy’un CEO’su Cooper Hefner; derginin Facebook’taki bütün faaliyetlerini durduracağını açıkladı. Sosyal medya devinin veri skandalı ile ilgili eleştirilerde bulunan Hefner, platformun Playboy’un ilkeleriyle ters düştüğünü ve Facebook’tan ayrılmak zorunda kaldıklarını belirtti.

Farklı Facebook sayfaları aracılığıyla Playboy’la etkileşime giren 25 milyondan fazla fanları olduğunu söyleyen Hefner, Playboy Enterprises tarafından yürütülen hesapların kapatılacağını dile getirdi.

Playboy Facebook Hesaplarını KapattıŞirketin her zaman kişisel ve cinsel özgürlükten yana olduğu belirtilirken, Facebook hesaplarını durdurma kararının da söz konusu mücadeleyi temsil ettiği kaydedildi. Neticede; Playboy’un aldığı bu karar Hefner’ın ve derginin pek çok takipçisi tarafından alkışlandı. Her geçen gün biraz daha kan kaybeden Facebook’a karşı tavır alanların sayısı da artmış oldu.

İlk darbeyi Mozilla’dan yiyen Facebook, daha sonra Commerzbank’ın kararı ile sarsılmış, sonrasında ise İngiliz şirketlerin platformdan ayrılma tehditleri gündeme gelmişti.

Facebook Darbe Yemeye Devam ediyor Arka arkaya yapılan duyurular 2017 yılında reklamlardan 39.9 milyar dolar kazanan Facebook’un gelirlerinin kesildiğini göstermiş, şirketin bu durumdan kurtulmasının çok zor olduğu yönünde yorumlanmıştı. Ayrıca Mark Zuckerberg hesabını kapatanların sayısını kayda değer bulmasa da #DeleteFacebook hareketinin de tüm dünyada çığ gibi büyüdüğünü açıkça görebiliyoruz.

Öyle ki 10 günde 70 milyar dolar kaybeden Facebook’a karşı büyüyen harekete WhatsApp’ın kurucusu Brian Action dahi katılmıştı. Elon Musk’ın da Tesla ve SpaceX’e ait Facebook sayfalarını sildiğini duymuştuk. İşin özü görünen o ki Facebook giderek çıkmaza düşüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum