Yatırım yapmaya başla!

Play Store’da Uygulamaların Tanıtım Videolarında Reklam Gösterimi Kalkıyor

Google, Android mağazası Play Store’da uygulamaların tanıtım videolarında reklam gösterimini kaldırıyor. Ayrıca tanıtım videoları otomatik olarak oynatılacak.
Play Store’da Uygulamaların Tanıtım Videolarında Reklam Gösterimi Kalkıyor

Google’ın dev uygulama mağazası Play Store’da milyonlarca kullanıcı mobil cihazlarına uygulama desteği sağlıyor. Uygulamaların sahip olduğu özellikler hakkında fikir sahibi olmak için yapılan tanıtımlar son derece önemli. Geliştiriciler hem reklam gösterimleri hem de indirme sayısı aracılığı ile büyük gelirler elde edebiliyor. Son dönemde Play Store’da zararlı yazılımlara sıkça rastlansa da Google daha iyi bir deneyim sunmak adına pek çok yeni karar alıyor.

Şirket kullanıcıların uygulamalar hakkında daha fazla fikir sahip olması için yeni düzenlemelerin hazırlığını yapıyor. Bilindiği üzere Play Store’un içerisinde reklam gösterimleri büyük bir gelir kaynağı durumunda. Ancak uygulamaların tanıtım videolarına yönelik yeni bir reklam düzenlemesi yapılıyor. Önümüzdeki aylardan itibaren uygulamaların tanıtım videolarında reklam gösterimine son veriliyor.

Play Store’a Reklam Kısıtlaması Geliyor

Play Store’a Reklam Kısıtlaması Geliyor

Play Store’da binlerce uygulama mevcut ve geliştiriciler uygulamaları hakkında daha fazla bilgilendirme yapmak adına tanıtım videoları hazırlıyor. Bugüne kadar hazırlanan videolarda Google, gelir sağlanması adına reklam gösterimi yapılmasına izin veriyordu. Ancak önümüzdeki süreçte bu kural değişecek.

Şirket açıklamasında “Kullanıcılar Google Play’de gezerken, uygulamalarınızı görmesini istiyoruz, başkalarının reklamını değil” ifadelerine yer veriyor. Google uygulama geliştiricilere gerekli düzenlemeleri yapması için 1 Kasım’a kadar süre veriyor.

Geliştiricilerin bu zamana kadar uygulamalarının tanıtım videolarındaki reklamları kapatması ya da para kazanmayı pasif hale getirmesi gerekiyor. Söz konusu Google’ın bünyesindeki YouTube’da görüntülendiğini belirten şirket, Play Store’da uygulamaların tanıtımlarında reklam gösterimlerini rahatsız edici olarak değerlendiriyor.

Videolar Otomatik Oynatılacak

Videolar Otomatik Oynatılacak

Google’ın Play Store’da yapacağı tek değişiklik reklam gösterimlerine yönelik değil. Şirket ayrıca tanıtım videolarının otomatik olarak oynatılmasını sağlayacak. Böylelikle uygulamaya dair bilgilendirmenin en etkin şekilde yapılması amaçlanıyor. Tabi uygulamaların popülerleşmesi adına artık ekran görüntülerine de daha fazla iş düşecek. Yine de video şeklinde hazırlanmış tanıtımlar çok daha etkili olacaktır.

1 Kasım’a kadar tanıtım videolarına yönelik gerekli düzenlemeleri yapmayan geliştiriciler Google tarafından yaptırım görecek. Kullanıcıların memnuniyeti adına reklam gösteriminin burada kaldırılıyor olması Google tarafından olumlu bir hamle olarak değerlendirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum