Yatırım yapmaya başla!

Google Android Mağazası Play Store’daki Uygulamaların Simge Görünümünü Güncelliyor

Android’in geliştiricisi Google, geliştiricilerin yayınlayacağı uygulamalar için yeni simgeler geliştirdi.
Google Android Mağazası Play Store’daki Uygulamaların Simge Görünümünü Güncelliyor

Yazılım devi Google’ın mobil işletim sistemi Android, Play Store aracılığı ile dünya genelinde milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına ulaşıyor. Uygulama geliştiricilerin ortak buluşma noktası olan Play Store, binlerce uygulamaya ev sahipliği yapmakta. Google ise bu denli büyük bir mağazanı daha şık bir görünüme sahip olması için çeşitli optimizasyon çalışmaları yapıyor.

Kullanıcıların mağazalardan indirdikleri uygulamaların görünümleri büyük önem arz ediyor. App Store’da yayınlanan uygulamalarda Apple’ın geliştiricilerden belirli standartlar talep ettiği biliniyor. Play Store’da ise bugüne kadar böyle bir standardın varlığı söz konusu değildi. Ancak bundan sonra Google, uygulama geliştiricilerin kullanımına belirli simge taslakları sundu.

Play Store’da Uygulama Simgeleri Değişiyor

Play Store’da Uygulama Simgeleri Değişiyor

Google yapmış olduğu yenilik ile Play Store’da faaliyet gösteren geliştiriciler için 3 yeni simgeyi kullanıma sundu. Bu simgeler ile Play Store’da uygulamaları gezen kullanıcıların daha şık bir görünüme kavuşması amaçlanıyor. Bu simgelerden ilki yuvarlak, diğeri kare, sonuncusu ise kare simge içerisine yuvarlak görünüm olarak düşünülmüş.

Bugüne kadar geliştiriciler uygulamalarını yayınlarken kendi taslaklarını istedikleri gibi belirleme imkanına sahipti. Ancak bu durum Play Store genelinde hoş olmayan bir görünümün oluşmasına neden oluyordu. Google artık geliştiricilerden, kendi taslakları ile kullanıcıların dikkatini dağıtmak yerine, önerilen taslaklar ile yardımcı olmalarını istiyor.

Çalışmalardan anlaşılacağı üzere Google’ın materyal tasarıma önem verdiği görülüyor. Yeni simgeler Nisan ayından itibaren Play Store’da yerini alacak. Yeni simge taslakları 1 Mayıs tarihinden itibaren uygulama geliştiriciler için zorunlu hale gelecek. Bu taslağın dışına çıkan geliştiriciler için Google’ın herhangi bir yaptırım uygulayıp uygulamayacağı ise henüz bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum