Yatırım yapmaya başla!

Android Mağazası Play Store’da Uygulamaların Güncellemesinde Sorun Yaşanıyor

Play Store’da tespit edilen bir hataya göre uygulamalar tekrar tekrar güncelleniyor.
Android Mağazası Play Store’da Uygulamaların Güncellemesinde Sorun Yaşanıyor

Yazılım devi Google, Android işletim sistemi ile milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına ulaşıyor. Bununla beraber Play Store aracılığıyla sayısız uygulama geliştiriciye ev sahipliği yapıyor. Google kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak adına Android mağazası Play Store’u sürekli güncelliyor ve çeşitli güvenlik önlemleri alıyor. Buna rağmen zararlı yazılım içeren uygulamalara rastlanıyor. Bu sefer Play Store farklı bir sorun ile gündemde.

Bilindiği üzere Android uygulamaları belirli aralıklar ile geliştiriciler tarafından güncelleniyor. Bu güncellemeler Play Store vasıtasıyla son kullanıcıya gönderiliyor. Ortaya çıkan bir hata ise uygulamaların tekrar tekrar güncellenmesine neden oluyor. Sorunun neden olduğu henüz anlaşılmış değil ancak çok sayıda kullanıcıdan bu yönde geri bildirim söz konusu.

Play Store Güncelleme Hatası

Play Store Güncelleme Hatası

Android kullanıcıları Play Store’da ‘Uygulamalarım ve oyunlarım’ bölümüne girdiğinde, güncellenecek yeni uygulamalar ile karşılaştılar. Bu uygulamaların büyük bölümü ise Google imzalı YouTube, Dökümanlar, Haritalar gibi araçlar olmakta. Listede bazı üçüncü parti uygulamaların da olduğu belirtiliyor. Sorun şu ki kullanıcılar bu uygulamalar için ‘Güncelle’ butonuna bastığında normal şekilde işlemin gerçekleştiğine tanık oluyor.

Ancak gerçekte bu işlem gerçekleşmiyor. Dolayısıyla aynı uygulamalar tekrar güncelleme listesinde görünüyor. Kullanıcılar bu işlemi sürekli tekrarlamasına rağmen aynı hatayı yeniden görmeye devam ettiklerini belirtiyor. Yaşanan hatadan binlerce Android kullanıcısı etkilendiğini belirtiyor.

Google tarafından bu hata ile ilgili henüz bir açıklama gelmiş değil. Android ekibinin kısa süre içerisinde bu sorunu ortadan kaldıracak düzenlemeleri yapması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum