Yatırım yapmaya başla!

Play Store İndirme Sayısında Apple’ı Geçse de Kazanç Olarak Çok Geride

Sıkı bir rekabete tutuşmuş olan iOS ve Android uygulama mağazaları indirme sayıları ve elde ettikleri gelirler ile birbirlerine üstünlük kurmuş durumdalar. İşte detaylar…
Play Store İndirme Sayısında Apple’ı Geçse de Kazanç Olarak Çok Geride

Bilindiği üzere teknoloji devleri Apple ve Google, mobil uygulama mecrasında kıyasıya bir rekabetin içindeler. Geçtiğimiz günlerde 10 yılı geride bırakan App Store, mağazasına dair önemli istatistikler paylaşmıştı. Rakibi Android’in uygulama mağazası Play Store’un indirme oranları da oldukça dikkat çekiyor.

Geçmiş yıllarda indirme oranlarında App Store’un bariz bir üstünlüğü söz konusuydu. Ancak Android’in son yıllarda hızla yaygınlaşması, Play Store’un indirme oranlarında hızla artış yaşanmasına neden oldu. Son olarak açıklanan bir rapor, Play Store’un indirme oranlarında rakibi App Store’a büyük fark attığını gösteriyor.

Play Store’da İndirme Oranı Daha Fazla

Play Store’da İndirme Oranı Daha Fazla

Ortaya çıkan veriler son birkaç yıldır Android uygulama mağazasının App Store’a indirme oranlarında büyük fark attığını gösteriyor. Son olarak yapılan bir araştırma Play Store’un App Store’a %160’a varan bir fark attığını gözler önüne koydu.

Bu duruma sebep olarak Android ailesinin son yıllarda büyük ivmelenme yaşadığını gösterebiliriz. Android üreticilerinin her geçen gün artması ve kızışan rekabet ile beraber, Play Store indirme sayısı olarak rakibi ile arasındaki farkı açacak gibi görünüyor. Ancak kazanç oranına bakıldığında durum biraz farklı.

App Store Çok Daha Fazla Kazanıyor

App Store Çok Daha Fazla Kazanıyor

Her ne kadar son dönemde Android’in büyümesiyle beraber Play Store’da indirmeler artmış olsa da, Apple halen bu alanda rakibinden çok daha fazla kazanmaya devam ediyor. Yapılan araştırmalar App Store’un Play Store’dan dört kat daha fazla gelir elde ettiğini gösteriyor.

Durumun böyle olmasında App Store’da ücretli uygulama sayısının çok daha fazla olması büyük rol oynuyor. Her ne kadar Google, ücretli uygulamaların Play Store’da yaygınlaşması için uğraşsa da, Android kullanıcılarının bu tarz uygulamalara ilgisi zayıf olmakta. iOS kullanıcıları ise geçmişten bu yana ücretli uygulama kullanmada Android’e göre bir adım önde görünüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum