Yatırım yapmaya başla!

Play Store Bazı Uygulamaların Aramalarında Hatalı Sonuçlar Veriyor

Google’ın Android mağazası Play Store arama hatası ile gündeme geldi.
Play Store Bazı Uygulamaların Aramalarında Hatalı Sonuçlar Veriyor

Dünyada milyonlarca kişi akıllı telefon kullanıcısı ve bunların büyük bölümü ise Android işletim sistemini kullanıyor. Google’ın geliştirdiği Android ekosistemi her geçen gün daha büyük bir mecra haline geliyor. Şirket kullanıcıların güvenliğini sağlamak adına çeşitli güvenlik önlemleri almaya devam ediyor. Yine de yakın geçmişte çok sayıda zararlı yazılım içeren Android uygulamalarına rastlandığı biliniyor. Android kullanıcıları uygulamaları çoğunlukla Play Store üzerinden ediniyor.

Google uygulama mağazasının güvenliğini ise Google Play Protect adını verdiği bir koruma ile sağlıyor. Şirketin geçtiğimiz günlerde Play Store için güvenlik şirketleri ile iş birliği yapacağı gündeme gelmişti.  Son dönemde sıkça bu mağazada güvenlik riski taşıyan uygulamaya rastlandı. Ancak bu sefer mağaza farklı bir hata ile gündeme geldi. Kullanıcılar bazı uygulamaları aradıklarında Play Store kendilerine hatalı sonuçlar çıkarıyor. Hatanın ne zaman düzeltileceği ise merak konusu oldu.

Play Store’da Arama Hatası

Play Store’da Arama Hatası

Özellikle kullanıcılar uygulama mağazalarında arama isimlerini yanlış yazdığı zaman aradıklarını bulmaları çok zor bir hal alıyor. Play Store’da yaşanan son hata ise uygulamanın adı doğru yazılsa bile yanlış sonuçlar verebiliyor. Konuyla ilgili paylaşımlarda bulunan bir kullanıcı Deliver The Duck adlı oyunu aradığında karşısına farklı sonuçların çıktığını belirtiyor. Bu hatanın Play Store’dan kaynaklandığı tahmin ediliyor. Kullanıcı yaptığı aramayı Deliver_The Duck şeklinde yaptığında ise karşısına doğru sonucun çıktığını görüyor.

Ancak oyun buna rağmen alt sıralarda yer alıyor. Yaşanan sorunun tek bir uygulama ile sınırlı olmadığı belirtiliyor. Play Store’da yer alan pek çok uygulamanın aramalarında hatalı sonuçlar ortaya koyduğu gelen bilgiler arasında. Akla ilk gelen ihtimal ise Google’ın bazı uygulamaları kullanıcıların aramalarından bilinçli olarak gizlemesi oluyor.

Uygulamaların arama sonuçlarında doğru bir şekilde çıkmaması geliştiricilerin de gelir anlamında zarar etmesine neden olacaktır. Daha önce hep güvenlik açıkları ile adından söz ettiren uygulama mağazası bu sefer kendi algoritmasından kaynaklanan bir hata ile gündeme gelmiş oldu. Yazılım devi konuyla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmış değil.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum