Yatırım yapmaya başla!

Plasan’ın Yagu Armors ATV’si Zırhlı Yapısıyla Sınır Görevinde!

Sadece askeri ve polis zırhlı araç üretimi yapan İsrailli şirket, en pratik zırhlı aracını tanıttı.
Plasan’ın Yagu Armors ATV’si Zırhlı Yapısıyla Sınır Görevinde!

Dünyanın en iyi zırhlı araçlarını yapan Plasan, genellikle özel askeri araçların zırh giydirimiyle ilgilenir. Ek olarak yaptıkları arasında sadece kara araçları değil hava araçları da vardır. Uçakların gövde ve bir takım noktalarına güçlendirmeler yapabiliyor. Plasan, halka açık olmayan bir kuruluştur. İsrailli 100 aileden oluşan Kibbutz Sasa‘ya aittir.

ATV denildiği zaman aklımıza gelenden çok farklı bir yapıyla karşılaşıyoruz. Bize kalırsa UTV’nin sarmalanması derdik ancak alt yapı tamamen farklı. Yagu, yol dışı kullanımlarda zaten başarılı olduğu gibi üstüne bir de koruma aracı da olabiliyor.

Zırhlı araç Arctic’in Cat Wildcat’inden dönüştürülmüş.

Amacı açık bir şekilde belli edilmiş. Düşman saldırısından koruma! Şu anda bu araç, İsrail’in Lübnan sınırında askeri bir ekipman üyesi olarak devriye atıyor.

Plasan sadece zırh yapmıyor.

Yüksek performanslı araçlar için de şirket farklı alanlarda iş yapıyor. Amerika için Chevy Corvette ve Dodge Viper gibi hız otomobilleri için karbon fiber bileşenleri üretiyor. Gerçi Viper’ın üretim sonlandırılması üzerinden epey bir zaman geçti!

Ağır taşıtlardan sonra İsralli şirket hafif yapıya yönelmiş.

Yagu, dıştan gözüktüğü gibi tonlarca ağırlığa sahip değil. Ağırlığı için “ultra hafif” kavramı kullanılıyor.

Koruma ATV’si B6 + kompozit zırh koruması sahip ve sadece 680 kilogram.

Ağır silah saldırılarından koruduğu gibi karşı atağa da geçebiliyor.

Sonuçta Yuga askeriyeye bağlı bir eleman. Tüfek ve belli bomba patlamalarında güvenliği sağlarken, 951 cc v – ikiz motosiklet motoru ile yürütülmektedir. Acaba zırha göre değişen durumunda ağırlık Yagu’yu ne derecede yorar?

Destek kuvvet için en pratik araç olan askeri ATV, çatısında makineli tüfeği, ihtiyaç halinde hızlı aktarım ve birçok kötü durumda her ordunun isteyeceği cinsten bir araç yapmışlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum