Yatırım yapmaya başla!

Plasan SandCat Ford F550’yi Kurşun Geçirmez Zırhlı Polis Aracına Çevirdi!

Amerikan - İsrail yapımı olan Plasan SandCat, yeni zırhlı aracını Ford F550 Super Duty temellerinde yaptı. Ve bu araç aklınıza gelen her türlü saldıraya karşı koyabilecek seviyede. İşte detaylar...
Plasan SandCat Ford F550’yi Kurşun Geçirmez Zırhlı Polis Aracına Çevirdi!

ABD-İsrail ortaklığında imal edilen Plasan SandCat firması, bu sefer zirveyi oynayan şavaş arabasını gösterdi. İlk olarak 2005 yılında tasarlanıp orduya sunulan Plasan SandCat (kum kedisi), karşılaşılabilecek tüm zorluklara göre dizayn edilmiştir. Bu aracın aslında çıkış amacı Afkanistan Savaşı ve Meksika‘da yürütülen uyuşturucu operasyonları için en büyük koruyucu güç olarak üretildi. 4×4 alt yapısı olan Plasan SandCat, şimdi Ford F550 alt yapısı kullanılarak ilk versiyondan daha büyüğüne kavuştu.

F550 üzerinden geliştirilen bu savaş arabasının zırh gücü ve sonradan eklenen özelliklerle nerdeyse yok edilemez hale getirildi. Markanın bilindik ve sağlam bir model üzerine çalışma yapması, aynı zamanda motor, yürüyen ve bir takım bakım olaylarında kolaylık sağlanmış oluyor.

Plasan SandCat’in devasa yapısının zaten ne yönde olduğu kendini belli ediyor.

Plasan Sand Cat Ford F550 Dış Yapısı

Kupa kısmında yapılan “kuvvet” çalışmaları, aracın ön kısmından koruma öğeleri ile başlanmış. Sağlam dökme demirden ele alınan tamponu, kaput ve far korumasıyla devam edilmiş.

Yan kısma baktığımızda; demir çamurluk dodikleri ve patlamaz büyük lastikler dikkat çekiyor.

Plasan Sand Cat Ford F550 Patlamaz Lastik ve Demir Dodik

Aynı zamanda tavana yerleştirilen uydu sistemleri ve geniş alanları aydınlatabilecek Led projektörlere görev verilmiş. Kupa üstünde ayrıca içeriden kontrol edilebilen uçak savar benzeri silahta mevcut.

İç kısımda yapılan en büyük modifiye, F550’nin solda olan direksiyonu sağ kısma alınmış.

Plasan Sand Cat Ford F550 İç Mekan Yapısı

Direksiyon ve çevresinde fazla değişiklik olmazken, orta kısım sabit pc ünitesi için değiştirilmiş. Yolcu kısmına aracın sonar sistemini takip edebileceği ekran yerleştirilmiş.

Gördüğümüz gibi camlara zırh uygulama çerçevesinde, kurşun geçirmez özelliği verilmiş.

Amerikan – İsrail kuvvetlerinin yeni göz bebeği aracının güvenlik ve manevra kabiliyeti üst düzey tutulmuş.

Plasan Sand Cat Ford F550 Güvenlik Donanımları

Yüksek oturma konumuna sahip Plasan SandCat F550 el bombası, yüksek sıcaklık, AK47, Dragunov zırh delici mermi, duman-zehirli gaz saldırılarından etkilenmeyecek.

Yaklaşık 6 ton ağırlığındaki bu aracı yürütebilecek motorda bir o kadar güçlü.

Plasan Sand Cat Ford F550 Motor Ünitesi

Power Stroke ünite 6.7L hacminde bir V8’e sahip. Turbo dizelli hacimce büyük olan motor son ayarlamalarla 400 beygir üzeri güç ve 1000 nm‘den fazla torka sahip. 6 tonluk yürüyen zırhlı bu araç, Ford motoru ile arazi ve her türlü yol şartlarında zorlanmadan hareket edecektir.

Plasan SandCat’in araçları üzerinde yaptığı çalışmalara bu videodan bakabilirsiniz.

Plasan SandCat, şu an için sivil kişiler yönünde bir çalışma yapmıyor. Marka CEO’su bu yönde “sivil bir kişi AK47 ve zırh delici mermilerden neden korunmaya ihtiyaç duyar ki” şeklinde açıklama yaptı. Biraz da espirili bir yaklaşım olmuş.

Projeyi Ford F550 Super Duty üzeri yapmaları da ayrı bir havalı olmuş. Aynı yapıda olan, arazilerin pick-up kralı Toyota Tundra‘nın da bu şekilde bir örneği yapılabilir. Sonuçta sistem tamamen maksimum dayanıklılık üzerine kurulmuştur. Şimdi Polis Güçleri olay yerine daha güvenli şekilde gidebilir…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum