Yatırım yapmaya başla!

Planlarınız Suya Düştüğünde Olumlu Kalmanızı Sağlayacak Düşünce Tarzları

Planlarınız Suya Düştüğünde Olumlu Kalmanızı Sağlayacak Düşünce Tarzları

Hayat! Her anından keyif alınması, her anının kıymetinin bilinmesi gereken eşsiz bir hediye! Peki, siz hayatınızın her anından keyif almayı biliyor musunuz? Mesela, normal zamanlarınızdaki yaşama sevincinizi zorluklarla karşılaştığınızda da gösterebiliyor musunuz? Mutsuz anlarınızda da mutlu anlarınızdaki kadar sağlam durabiliyor musunuz? Yapamıyorsunuz, değil mi? Hayatta boşa harcayacak bir dakikanızın olmadığını bilmenize rağmen yine de bazen yapamıyorsunuz.

Bazen hayatınızın ileri sar tuşuna basmak istiyor, yaşadığınız her şeyin kabus olduğunu düşünüyor, can sıkıcı gerçeklerle karşılaştığınızda ise kendinizi koca bir hiçliğin içine düşmüş gibi hissediyorsunuz. Bütün bunlar ne ara oldu? Böyle bir şey nasıl benim başıma geldi? Neden ben? Gibi cümlelerle kendinizi yiyip bitiriyor, birbiri ardına beyninize üşüşen her türlü olumsuz düşünceyi sorgulamadan kabul ediyorsunuz. Zayıf noktanızı gören bu negatif düşünceler yüzünden gücünüzü biraz daha kaybediyor ve kendinizi toparlayacak gücü tekrar bulana kadar hayatı kapkara camlar ardından seyretmeyi tercih ediyorsunuz.

Diğer bir deyişle, onu tekrar almak isteyebileceğinizi bile düşünmeden size verilmiş en değerli hediyeyi kaldırıp bir kenara fırlatıyorsunuz. Sanki o kadar önemsizmiş gibi! Sanki başınıza gelen şey hediyenizden daha değerliymiş gibi! Sanki bir daha hiç hayattan keyif almayacakmış gibi! Fevri hareketlerle kendinize zarar veriyorsunuz. Kısacası pire yüzünden koca bir yorgan yakıyorsunuz. Büyük ihtimalle de çok geç olana kadar bunun farkına varmıyorsunuz. Oysaki yapmanız gereken şeyler bunların hiçbiri değil! Yapmanız gereken şey, zorluklar karşısında güçlü durup mücadele etmek!

Evet, planlarınız bazen suya düşebilir. İşler istediğiniz gibi hatta istediğinizin tam tersi yönünde gelişebilir. Kendinizi dünyanın en şanssız insanı gibi de hissedebilirsiniz. Terk edilebilir, aldatılabilir, iflas edebilir veya çok daha kötülerini yaşayabilirsiniz. Kısacası bazen dünyanın bütün yükünün sizin omuzlarınızda olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bunları düşünen tek kişinin siz olmadığını da bilmelisiniz. Sizinle aynı anda hayatının belki de en kötü gününü yaşayan kaç tane insan vardır, o insanların başına ne gibi olumsuzluklar gelmiş olabilir, bunları tahmin edebilir misiniz? Edemezsiniz. Daha doğrusu yüksek olasılıkla etmek istemezsiniz. Çünkü bunu yaparsanız, hediyenize haksızlık yaptığınızı görür ve kendinizi suçlu hissedersiniz. Hem pes etmek gibi bir kolaylık varken uğraşmak sizin neyinizedir, değil mi? Değil işte, o öyle değil! İşler yolunda gitmediği zaman olumlu kalmak için uğraşmalısınız. Pes eden bir korkak olmak istemiyorsanız; negatif iç sesinizle savaşmalı, elinizdeki en değerli hediyeye hıyanet etmemelisiniz.

Yarın Olmasa da Bir Gün Güneş Doğacak, Buna İnanın!

Yarın Olmasa da Bir Gün Güneş Doğacak, Buna İnanın!Tamam, şu anda hiçbir şeyin önemli olmadığını düşünebilirsiniz. Size teselli vermeye çalışan sevdiklerinizi kırıp döküyor, kendinizle birlikte başkalarına da zarar vermek istiyor olabilirsiniz. Ama bütün bu olanların bir gün biteceğini bilmeli ve birazcık inançlı olmalısınız. Karşılaştığınız zorluk her ne ise onu önünde sonunda aşacağınıza inanmalı, güneşin yarın olmasa da bir gün mutlaka doğacağı gerçeğini görmelisiniz. Yani acınızı kabul edin, ama onun zamanla iyileşeceğine de inanın. Bu şekilde savaşınızı daha kolay verebilirsiniz.

Yaşadıklarınızdan Ders Alın!

Yaşadıklarınızdan Ders Alın!Planlarınız suya düştü, kendinizi yenilmiş ve başarısız hissediyorsunuz? Elinizdeki hediyenin kıymetini unutuyor ve kendinize zarar veriyorsunuz. Peki, başa çıkmakta zorlandığınız durumu enine boyuna düşünmeyi hiç denediniz mi? Hani “neden ben” diye kendi kendinizi sorguluyorsunuz ya işte aynı çabayı yaşadıklarınızı sorgulamak için de gösterdiniz mi? Demek istediğim o ki zorluklar karşısında pozitif kalabilmek için yaşadıklarınızdan ders almayı öğrenmeniz gerekiyor. Neden bu durumda olduğunuzu anlamanız, içine düştüğünüz durumdaki rolünüzü bilmeniz ve benzer bir durumu tekrar yaşamamak için gereken önlemleri almanız lazım. Yoksa hayata geri dönmek için vereceğiniz tüm o çaba boşa gider çünkü büyük ihtimalle aynı zorluklarla ikinci kez karşılaşmak zorunda kalırsınız.

Sabırlı Olmayı Öğrenin!

Sabırlı Olmayı Öğrenin!Sabırlı olmayı, beklemeyi öğrenin. Başınıza kötü bir şey geldi diye kendinizi hemen öyle dünyanın en şanssız adamı falan ilan etmeyin. “Düzelmiyor, ne yapsam geçmiyor, eski ben olamıyorum, eskisi gibi gülemiyorum” demek yerine beklemeyi tercih edin. Tamam, zorlukların karşısında mücadele etmek için ayağa kalkmış olabilirsiniz. Toparlanmak için kendinize göre fazlasıyla çaba gösteriyor olabilirsiniz. Ama bunların hiçbiri sabırlı olmamanız için geçerli olabilecek birer gerekçe değil. Yani bir adım attınız diye hemen yolun sonuna varmayı beklemekten vazgeçmelisiniz. En güzel şeylerin sabrın arkasından geldiğine inanmalı ve kabullenerek beklemeyi öğrenmelisiniz.

İçinizden Gelmiyor Olabilir Yine de Kendinizi Zorlayın!

İçinizden Gelmiyor Olabilir Yine de Kendinizi Zorlayın!Evet, büyük ihtimalle içinizden ne gülmek ne konuşmak ne yemek ne de herhangi başka bir şey yapmak gelmiyor. Ama yapmalısınız. Kafanızı gömdüğünüz o kumun içerisinden çıkarmalı, tekrar insan içine karışmalı, kendinize çeki düzen vermeli ve cesur adımlarla size verilmiş hediyenin o muhteşem coşkusunu yeniden hissetmelisiniz. Sonuçta, sizi üzen şey çoktan olup bitti değil mi? Yani o su o köprünün altından çoktan akıp gitti. Eee elinizde bu durumu değiştirecek herhangi bir fırsat da yok. O zaman ne yapmalısınız? Tabii ki önünüze bakmalısınız. Her zaman yaptığınız gibi sahip olduklarınıza odaklanmalı ve her şeyden öte hala nefes alabildiğiniz için mutlu olmalısınız. Hem belki de başınıza gelen bu olumsuzluk hayatınızda gerçekleşecek çok daha güzel bir şey için gerekliydi. Sonuçta sırlarla dolu bu yaşamda her şeyin bir nedeni olduğuna inanıyorsunuz, değil mi? O zaman her şerde bir hayır her hayırda bir şer olduğunu da aklınızdan hiçbir zaman çıkarmamalısınız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum