Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Piyasada Panik Arttı! Bu Hisseler “SAT” Sinyali Verdi

Teknik analiz indikatörlerinden sağlanan verilere göre borsada bu hisse senetleri sat sinyali veriyor. Ayrıntılar geliyor…
Piyasada Panik Arttı! Bu Hisseler “SAT” Sinyali Verdi
HABER GİRİŞ

Borsa bir yıldan uzun süredir yatırımcıların ilgisinde büyük artış yaşadığı bir piyasa haline geldi. Yatırımcı sayısının artması ve hisse senetlerindeki ralli ile borsa ilgi odağı konumunda. Teknik analizden elde edilen veriler ise yatırım stratejisinde önemli rol oynuyor.

Finnet tarafından teknik indikatörlere dayanılarak sağlanan veriler, “sat” sinyali veren hisse senetlerini ortaya koydu. Toplam puanlama hesaplanırken, teknik analizde yaygın olarak kullanılan RSI, hareketli ortalama ve MACD gibi indikatörlerden yararlanıldı.

Sat sinyali veren hisseler
Kaynak: Finnet

Verilere göre “sat” sinyali veren hisse senetlerinin başında ECZYT geliyor. Hesaplamalara göre hisse senedinin satış sinyali yüzde -37,75 olarak gerçekleşti. Onu OYAKC yüzde -34,75 ve AKGFY yüzde -33 ile takip ediyor.

ECZYT’nin son günlerdeki fiyatına bakıldığında 4 günlük düşüş serisi gözlemleniyor. Hisse senedi bu düşüş serisi ile 340 TL seviyelerinden 287 TL’ye kadar geriledi. OYAKC hisselerinde de son günlerde 73 TL’den 59 TL’ye doğru bir düşüş söz konusu.

Sat sinyali veren diğer hisse senetleri arasında ISDMR, IMASM ve TOASO geliyor. SISE, AKSA ve CIMSA yine teknik analiz indikatörleri tarafından yatırımcılar için uyarılar içeriyor.

GCM Yatırım Banner

Finnet tarafından “Sat” sinyali verilen hisseler, BIST 100 endeksindeki zayıf seyrin ortasında kendisini gösteriyor. BIST 100’de bugün kayıp yüzde 2’yi aştı ve endeks 7896 puan seviyesine kadar geriledi.

Kaynak: Finnet

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.