Yatırım yapmaya başla!

Piyango Kazananların Para Savurduğu 10 Yer

Piyango Kazananların Para Savurduğu 10 Yer

Bir gecede, sıfırdan milyoner olmak nasıl bir duygu acaba? Bunu yaşayanlara sorulduğumuzda pek de hayatlarının değişmediğini söylüyorlar. Onlara inanmak gerçekten çok güç. Düşünebiliyor musunuz, sürekli geçim sıkıntısıyla boğuştuğunuz bir yaşantıdan, zorluk çekmeyeceğiniz, hatta lüks bir yaşamın tam içine giriyorsunuz. Her hafta binlerce kişi, özellikle yılbaşında milyonlarca insan bu küçük ihtimalin gerçek olabilmesi için şans oyunları oynuyor.

Büyük ikramiye size çıksa ilk önce ne yapardınız? Sanırım bu soru artık dilimizde kalıp olarak yer alıyor. Bizler de aynı soruyu sorduk ve cevabını da sizler için araştırdık. Araştırmalara göre çoğu şanslı kişi, oldukça kabarık olan banka hesaplarını zamanla tüketiyorlar. Paralarını karlı bir işe yatırmak yerine, eğlence içinde tüketme yolunu tercih ediyorlar. Aslına bakılırsa buradaki durum plansız şekilde hayata giren yüksek miktardaki paranın yönetme politikasını bilmemekten kaynaklanıyor. Dilerseniz sizler için hazırladığımız listede piyango talihlilerinin paralarını nelere harcadıklarına göz atalım.

İşte karşınız piyango kazananların paralarını savurdukları yerler:

10 Sıcak Küvetler ve Geniş Bir Gömme Dolap

Sıcak Küvetler ve Geniş Bir Gömme DolapPiyango kazananların belki de yıllarca hayal ettikleri bir durumdur sıcak geniş bir küvet. Aslında pek stresiniz kalmayacak, ama zenginliğin verdiği ağırlığı sıcak suyla üzerinizden atabilirsiniz.
Yeni bir eve taşınacaksınızdır muhtemelen. Yeni ya da eski olsun, dolaplarınızı büyük tasarlamayı unutmayın. Yapacağınız lüks alışverişleriniz ancak geniş ve büyük bir dolaba sığar.

9 Borç Ödeme

Borç ÖdemeBüyük bir ikramiye kazandıktan sonra, size hayat boyu yük olan borçlarınızdan kurtulacaksınız. Lüks yatlar, katlar, arabalar, özel bir jet hepsini alabilirsiniz belki ama, bu yatırımların hiçbiri karlı değil. Yapılan araştırmalara göre böyle bir hayat süren talihli kişilerin yüzde 90’ı paralarını tüketerek eski hayatlarını ara duruma geliyor.

8 Aile ve Arkadaşlar

Aile ve ArkadaşlarKazananların çoğu aile ve arkadaşlarına yardım ediyor. Tabi ki biranda çoğalan arkadaşlarınıza ve artan akrabalarınıza da alışmalısınız. Artık siz çevrenizde aranan kişisiniz. Ne yazık ki yapılan araştırmalar yine gösteriyor ki özellikle talihliler, servetlerini kaybettikten sonra eski hallerinden daha yalnız bırakılıyor. Bazıları içinse sadece kendileri önemlidir. Onlar genellikle büyük ikramiyenin verdiği mutlulukla, yaşadıkları yeri ve ortamı terk ederek farklı coğrafyalara yerleşiyorlar.

7 Yeni İş Dünyası

Yeni İş DünyasıPiyango kazanan bireylerin büyük bir yüzdesi kendi işlerini bırakıp daha kolay bir hayat yaşamaya karar verirken, bazı insanlar kendi işlerini kurarak uzun vadeli yatırım yapıyor. Bunlardan daha ilginç olan ise bazı kişilerin de daha önce çalıştıkları işe devam etmeleri olarak karşımıza çıkıyor.

6 Yarış Atı Satın Alma

Yarış Atı Satın AlmaTalihli yeni bir ev alıp işlerini de yoluna koyduktan sonra yapılacak işlerden biri de dünyada oldukça nadir bulunan hayvanlardan birini sahiplenmek olacaktır. Bu hayvanlar genellikle kedi ya da köpek türleri olurken, bazen oldukça asil bir yarış atı da olabiliyor. Yarış atlarının bakımında sarf edilen miktarı sanırım duymayanımız da yoktur.

Atlar yeryüzündeki en asil canlılardan biridir şüphesiz. Dünyanın en iyi atlarını merak ediyorsanız, Dünyanın En Pahalı 10 Atı isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

5 Bağış Yapmak

Bağış YapmakBazı piyango kazananları elde ettikleri paranın bir kısmını sağlık, eğitim gibi alanlara bağışlıyorlar. Bu genellikle insanların inancından, yaşadıkları hayattan, örf ve adetlerinden kaynaklanmaktadır.

Dünyanın sayılı zenginlerinden bazıları, yaptıkları bağışlarla dikkat çeker. Servetlerini bağışa harcayan milyarderleri merak ediyorsanız, Servetinin Yarısını Bağışlayan 10 Milyarder isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

4 Alkol ve Diğer Kötü Alışkanlıklar

Alkol ve Diğer Kötü AlışkanlıklarEğer eğlenceyi seviyorsanız, artık partilerin aranan yüzlerindensiniz. Sınırsız eğlence, bitmeyen partiler sizi bekliyor. Ama yapılan araştırmalara göre maalesef eğlence sadece sadece burada sınırlı kalmıyor. Alkolün verdiği duygu zamanla doyumsuz hale geliyor bunları kumar ve uyuşturucu gibi alışkanlıklar izliyor.

3 Tatile Çıkmak

Tatile ÇıkmakKazananlar hesaplarındaki yüklü paranın rahatlığıyla, yıllarca hayalini kurdukları rüya tatile artık çıkabilir. Kazanların çoğu tatil için yurtdışı tatillerini tercih ederken, bir kısmı ise yurt içi tatillerini seçiyor. Tabi ki abartanlar da yok değil. Onların önceliği dünya turu…

Lüks bir tatile kim hayır diyebilir ki? Zenginlerin tercih ettiği tatil mekanlarını merak ediyorsanız Zenginler Nerede Tatil Yapıyor? isimli yazımızdan öğrenebilirsiniz.

2 Lüks Otomobil

Lüks OtomobilYıllarca modeli fazla yüksek olmayan ve size zaman zaman masraflar çıkaran bir otomobile katlanmak zorunda kaldınız ama artık yeter! Oldukça lüks ve ihtişamlı araçlar bugünler için özel tasarlanıyor.

1 Büyük Bir Konak

Büyük Bir KonakKazananların neredeyse hemen hemen hepsi hayallerini kurdukları evleri yaptırıyor ya da satın alıyorlar. Yeni bir ev, genellikle herkesin listesinde bir numarada yer alır. Burada önemli olan ev tercihinizdeki abartı. Evinizin Bahamalar’da olmasını istemek ya da 280 odalı, 10 lavabosu olan bir konak sahibi olmayı istemek gibi. Yapılan araştırmalar bu hayallerini gerçekleştiren kişilerin bu değişiklikten sonra kendilerini mutlu hissetmedikleri yönündedir.

İsmini “talih” olarak koyduğumuz kuş, bizlerle ne zaman buluşur bilinmez. Fakat siz siz olun karşınıza çıkan bu fırsatı oldukça iyi değerlendirin. Bir zamanlar ben … ile başlayan cümleler, duyulan pişmanlık talihli olmadan önceki hayatınızı aratır diye düşünüyorum, siz ne dersiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum