Yatırım yapmaya başla!

Piyango Kazanan Güzellik Kraliçesi Servetini Başkalarına Harcıyor!

2013 yılında piyangodan büyük ikramiye kazanan Rachel Lapierre, diğerlerinin aksine servetini iyi bir amaç için harcamaya karar verdi. İşte altın kalpli güzellik kraliçesinin hikayesi;
Piyango Kazanan Güzellik Kraliçesi Servetini Başkalarına Harcıyor!

Piyangodan para kazansanız, ne yapardınız hiç düşündünüz mü? Siz de diğer pek çok kişi gibi şans eseri kazandığınız parayı lüks bir yaşam için mi harcardınız? Elinize geçen serveti, pahalı arabalar, lüks malikaneler ya da gezip tozmak için mi kullanırdınız?

Veya geçtiğimiz haftalarda 758 milyon dolar ikramiye kazanıp işinden telefonla istifa eden kadın gibi erkenden emekli olmayı mı tercih ederdiniz? Ne yapardınız bilemiyorum ancak piyangodan para kazanan Rachel Lapierre’nin kararının çok farklı ve saygı duyulası nitelik taşıdığını biliyorum.

1982 yılında Miss Quebec seçilerek güzellik kraliçesi ilan edilen Rachel Lapierre, 2013 yılında ödülü hayat boyu maaş olan çekilişi kazanmış.

1982 yılında Miss Quebec seçilerek güzellik kraliçesi ilan edilen Rachel Lapierre

Hayatının sonuna kadar piyangodan maaş alacak olan Rachel, bu parayla gayet rahat bir yaşam sürebilecekken başka bir yoldan gitmeye karar vermiş ve bir hayır kuruluşu açmış.

Başkalarına yardım etmeyi her zaman sevdiğini söyleyen Kanadalı kadın, hayatını ve parasını hayır işlerine adamayı seçmiş.

Kanadalı kadın, hayatını ve parasını hayır işlerine adamayı seçmiş

Ve Le Book Humanitaire isimli yardım kuruluşundan önce de gönüllü işler yaptığını belirten Rachel, iyi bir amaç için uğraşıyor olmaktan mutluluk duyuyor. Kurumun, yardıma ihtiyaç duyan insanları yardım etmek isteyenlerle sosyal medya aracılığıyla bir araya getirdiğini söyleyen Rachel, hem Quebec’te hem de Hindistan ve Haiti gibi yerlerde çalışmalar yapıyor.

Bu yıl kurumun Quebec’te 15.000 kez direkt faaliyet gösterdiğini dile getiren eski güzellik kraliçesi, şimdiye kadar hayır kuruluşu için 70.000 dolar harcamış.

Le Book Humanitaire isimli yardım kuruluşundan önce de gönüllü işler yapmış.

Piyangodan kazandığı haftalık 1000 Kanada doları sayesinde tüm vaktini yardım işlerine ayırabilen Rachel, yoğun çalışma saatlerine rağmen yorgunluk hissetmediğini söylüyor.

Çünkü kendi deyimiyle, normal bir işten çok farklı olan hayır kuruluşu onun ruhunu besliyor. Biz de eski güzellik kraliçesini dünyaya yaptığı iyilikten dolayı gönülden tebrik ediyor, bütün hedeflerine ulaşmasını diliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum