Yatırım yapmaya başla!

Piper Jaffray: Amazon Hisseleri 2 Yıl İçinde 3000 Dolara Ulaşacak

ABD’li yatırım bankası Piper Jaffray, Amazon’un çok fazla uğraş vermeden iki yıl içinde hisse başına 3000 dolar seviyelerine ulaşacağını söyledi. İşte detaylar;
Piper Jaffray: Amazon Hisseleri 2 Yıl İçinde 3000 Dolara Ulaşacak

ABD’li yatırım bankası Piper Jaffray analistleri, Cuma günü müşterilerine Amazon hisselerinin aşağı yukarı iki yıl içerisinde 3000 dolar seviyesine ulaşacağını ve toplam 1,5 trilyon dolar değeri göreceğini söyledi.

Piper Jaffray, ABD’li teknoloji devinin 3000 dolar seviyesini, şimdikinden çok farklı bir şey yapmayarak yakalayacağını söylerken analist Michael Olson notta şu ifadelere yer verdi: “AMZN hisselerinin 21, 22 ya da 24 ila 36 ay içerisinde bir yerde 3000 dolara ulaşacağına inanıyoruz.”

Ayrıca analist; “AMZN hisselerinin bu seviyeye, büyük bir satın alma ya da işletmede başka önemli bir değişiklik yapmadan ulaşacağına yüksek derecede güven duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Piper Jaffray Amazon Hisseleri 2 Yıl İçinde 3000 Dolara UlaşacakMichael Olson, Amazon’un tüm iş kollarındaki yavaşlayan büyümeyi göz önünde tutmasına rağmen hala bu göz alıcı sonuca ulaştığının da üzerini çizdi. Parçaların toplamı (sum of the parts-SOTP) analizini kullandığını bildiren analist, Amazon işletmesinin perakende tarafının ucuz olduğunu düşündüğünü şu ifadelerle aktardı.

“AWS segmentinin ve reklam bölümünün değerini ayarlamak için şirketin ana perakende segmenti, işletmenin geleneksel fiziksel mağaza satışlarının altında değerlendiği bir seviyede işlem görüyor.”

Piper Jaffray Amazon Hisseleri Yorumu Diğer taraftan, Piper Jaffray’ın 12 aylık resmi hedef fiyatının 2,225 dolar olduğu ve hisselerin daha iyi performans göstereceği yönünde derecelendirildiği bilgisi de verildi. Nitekim Amazon hisselerinin 3000 dolara yükselmesi yüzde 65’lik kazanç anlamına gelecekti.

Tüm bunların yanında hisselerin bu yıl yüzde 20, son iki yıl içinde ise yüzde 86 seviyesinde arttığı ancak en yüksek seviyesine kıyasla yüzde 11 oranında değer kaybettiği hatırlatıldı.

Geçtiğimiz haftalarda şirket için yükselmeye meyilli yorumda bulunan başka bir analist de Amazon’un kilit seviyeyi aşarak tüm zamanların en yükseğini görebileceğini söylemişti. Oppenheimer’dan Ari Wald, Amazon hisselerinin kilit direnç seviyesini aştıktan sonra yeni yükselişlerin ufukta olduğunu savunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum