Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pinterest Hisseleri 3Ç20 Kazançlarıyla %40’a Yakın Yükseldi

Pinterest hisseleri, şirketin üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıklamasının ardından %40'a yakın yükseliş kaydetti.
Pinterest Hisseleri 3Ç20 Kazançlarıyla %40’a Yakın Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Diğer sosyal medya ağları kadar popüler olmasa da kendi alanında 1 numara olan Pinterest, kazanç performansıyla da göz dolduruyor. Bugün açıkladığı üçüncü çeyrek verileriyle reklam talebinin canlandığını gösteren şirketin hisseleri %38’den fazla yükseliş kaydetti.

Günü göz dolduran bir yükselişle başlayan Pinterest hisseleri %38,36 oranında yükselişle 68,14 puandan işlem görüyor.
Pinterest Hisseleri %40 Yükseliş
Grafik: MarketWatch

Dünkü işlemleri 49,25 dolardan sonlandıran hisse senetleri, bugüne 64 dolardan başladı. NYSE’de işlem gören hisse senetleri, 68,93 dolara kadar kısa sürede ulaştı. Hisselerdeki güçlü yükseliş 2020 yılının üçüncü çeyreğinde elde edilen kazançlardan kaynaklandı.

Pinterest hisselerinin 5 günlük getirisi %29,75 oranında pozitif bölgede yer alıyor. Yılbaşından beri kazancı ise %161,72 oranında bulunurken, 1 yıllık getirisi %253,68 oranıyla göz kamaştırıyor. Diğer teknoloji hisselerini aratmayan performansıyla devler ligine girdiği söyleniyor.

Pinterest’in reklamcılıktaki toparlanmadan sağladığı artış, büyük reklamcılık işlerine sahip teknoloji meslektaşları için olumlu sonuçlara işaret ediyor. Büyüyen bir reklamcılık işi olan Alphabet, Facebook, Twitter ve Amazon’un bugün kazançlarını bildirmesi bekleniyor.

Pinterest 2020’nin üçüncü çeyreğinde yıllık bazda %58 artışla 443 milyon dolarlık toplam gelir elde etti.
Pinterest 3Ç20 Geliri
Kaynak: Pinterest

Şirket pandemi ve diğer faktörler etrafındaki belirsizliğin devam ettiğini söyledi ve buna bağlı olarak dördüncü çeyrek gelirinin yıllık bazda %60 oranında artacağını tahmin etti. Reklam yazılımı şirketi Mediaocean Pazarlama Müdürü Aaron Goldman, bu konuya benzer bir e-posta göndermişti.

GCM Yatırım Banner

Goldman, şirketin kapalı ekosistemler platformunu kullanan markaların, üçüncü çeyrekte reklam harcamalarını yıllık bazda %40 artırdığını söylemişti. Ayrıca şirket alışveriş reklam birimlerini uygulamanın daha fazla yerine yerleştirdikçe Pinterest’in alışveriş araçlarının tüketiciler ve markalarla da artmasını beklediğini ifade etmişti.

MKM Partners ise Pinterest hisseleri için ‘satın al’ önerisine geçerken, şirketin alışveriş araçlarının da büyümesini beklediğini söyledi. Firma, “Katalog büyümesi ve Shopify gibi önde gelen e-ticaret ekosistemi paydaşlarıyla entegrasyon, Pinterest’in genel alışveriş dönüşümünün önemini artıracak,” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın