Yatırım yapmaya başla!

Pininfarina 2022 Yılına Elektrikli SUV ve Sedan Modellerle Girmeyi Planlıyor!

Tasarımlar yaparken bir anda otomobil üreticisi de olan Pininfarina, 2022 yılına sedan ve SUV model getiriyor.
Pininfarina 2022 Yılına Elektrikli SUV ve Sedan Modellerle Girmeyi Planlıyor!

2019 Cenevre Otomobil Fuarı İtalyan tasarım ve otomobil firması Automobili Pininfarina için çok önemliydi. Zira uzunca yıllardır yaptığı araç tasarımlardan kazandığı tecrübeleri bir hipercar araca yüklemiş ve Battista’yı tanıtmıştı. Çoğu markanın özel sürümlerine imzasını atan tasarım firması, bir ülkenin yeni çıkacak araç markasının da stillerini üstlenmişti.

Vietnam’ın ilk araç markası VinFast’in tüm model şekillerini bizzat Pininfarina yapmıştı. Araç sektörüne girildiğine ve hiper otomobilde elektik motor-batarya ilişkisini oturtulduğuna göre, aileye bir SUV ve sedan katmak zor olmayacaktı. AutoNews‘e konuşan marka CEO’su, bunun yakın zamanda gerçekleşebileceğini söyledi. İşte detaylar;

Michael Perschke, SUV ve sedanı süper lüks kavramda çıkartacak.

Tasarım konusunda sıkıntısı olmayacak Pininfarina, modellerini en üst düzeydeki araç profillerine göre üretecek. Firma tek bir vuruşla bu işi bitirmek istiyor. Sedan kısmında boyutların Audi A6 ile A8 arasında olmasını bekliyoruz. Bir ihtimalle sedan, son yılların modalarından Coupe formlu bir dört kapılı olabilir.

İçten yanmalarının ilerleyen süreçlerde hayati tehlikeye girmesi, İtalyan markanın ani bir yükselişine neden olabilir. Bu kadar kısa süreli araç ortaya çıkarmak isteyen şirket, bunu basit yollar bularak gerçekleştirmeyi düşünüyor.

Modeller için sıfırdan bir platform yapmaktansa, otomotiv endüstrisinde sıkça rastladığımız ortaklıklarla, araçlarını hazır mimariler üzerinden hayata kazandıracak. Maliyet bakımı bir yana SUV ve sedanları böylelikle daha erken çıkartabilirler.

Zira 3 yıllık bir zaman dilimde iki aracın platform, geliştirme, test ve üretim aşamalarının gerçekleşmesi mümkün olmayabilir. Söylentilere baktığımızda ise Pininfarina’nın Audi ve Porsche tarafına bir teklif götürdüğü ancak VW tarafından uygun görülmediği söylendi. Planlar arasında bir de alanında iyi bir şirketle ortaklık yaparak, farklı şirketlere parça satmak var.

CEO Michael Perschke, “İdeal olarak, İtalya’da üretebilirdik, ancak diğer hükümetlerden birçok soru geldi. Daha güçlü EV kalkınma politikalarına sahip ülkeler Almanya, Fransa ve İngiltere. İtalyan hükümeti bunların maalesef gerisinde kalıyor.” dedi. Kısaca diğer ülkeler, Pininfarina’nın topraklarında üretim yapmasını daha fazla istiyor.

Düşünülen SUV ve sedan araçlarda 100 ile 125 kW arasında piller araçlara verilmek isteniyor. Paketlere göre menzil rakamları 600 km olacak. Fiyatlara bakıldığında gerçekten de modellerin ultra lüks alana elektrikli bir şekilde hizmet edeceğini anlıyoruz. Planlanan satış rakamları 223.000 ile 446.000 dolar arasında! Kısaca Pininfarina modellerinin çok heyecanlı olacağını düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum