Yatırım yapmaya başla!

Çinli CEO Finansal Teknolojide Üstel Büyüme Öngörüyor!

Çin merkezli Ping An Technology’nin CEO’su Ericson Chan, finansal teknolojide üstel büyüme öngördüğünü açıkladı. Detaylar haberimizde;
Çinli CEO Finansal Teknolojide Üstel Büyüme Öngörüyor!

Sigorta, bankacılık, yatırım ve teknoloji alanında faaliyet gösteren Çin merkezli holding Ping An Group’un yüzde 100 iştiraki olan Ping An Technology’nin CEO’su Ericson Chan verdiği bir demeçte, finansal teknolojide üstel büyüme öngördüğünü söyledi.

Finansal teknolojinin Ping An Technology için devrilme noktasına ulaştığını kaydeden CEO, gelecekte bu alanda yaşanacak büyümenin üstel olacağını vurguladı. Yıllardır fintech alanında yapılan araştırmaların ve yatırımların sonuç verdiğini aktaran Ericson Chan; “sanırım yapılan tüm yatırımlar nedeniyle zirveye ulaşıyoruz ve pastadaki pay da giderek büyüyor ki büyüme doğrusal değil üstel olacaktır” dedi.

Yıllar boyunca geliştirdikleri birçok yeteneğin şu anda heyecan verici olduğunu söyleyen CEO, Ping An Technology’nin odak noktalarından bahsetti.

 Ping An Technology’nin CEO’su Ericson Chan Açıklama Şirketin finans, sağlık hizmetleri ve akıllı şehirler gibi çeşitli alanlardaki teknoloji uygulamalarına odaklandığını anlatan CEO, girişimin holding şirket Ping An Group’un yüzde 100 iştiraki olduğunu söylemeyi de ihmal etmedi. Bu noktada, 2018’in ilk 9 ayında Ping An Group’un faaliyet karının yüzde 6.3’ünü fintech ve sağlık hizmetleri teknolojisi işlerine borçlu olduğu, oranın geçen yıl yalnızca 0.9 seviyesinde kaldığı bilgileri verildi.

Holding rakamları finansal teknoloji, sağlık teknolojisi için ayırmasa da bunun Lufax Holding, Ping An Good Doctor, OneConnect, Ping An Healthcare Technology, Autohome gibi yan kuruluşlardan geldiğini belirtmişti.

 Ping An Technology CEO Finansal Teknoloji Büyümesi İlaveten Ping An Group Çarşamba günü, önümüzdeki 10 yıl içinde finansal hizmetler sektöründeki liderliğini pekiştirmek için teknoloji araştırma ve geliştirmesi için 15 milyar dolarlık yatırım
yapacağını açıklamıştı. Chan de konuyla ilgili olarak; “Beş farklı ekosisteme odaklanıyoruz ancak yatırım yaptığımızda ilk önce çekirdek teknolojiye yatırım yapacağız.

Bu çekirdek teknolojiler ise aralarında yapay zeka, blockchain ve bulut gibi çığır açan teknolojilerin bulunduğu tüm sektörlerde sınır tanımayacak teknolojiler olacak” yorumunu yaptı.

 Ping An Group 15 Milyar Dolarlık Yatırım Ping An’in yatırım yapacağı söz konusu beş alanın ise ekosistem, finans, sağlık, otomobil, konut ve akıllı şehir girişimleri olduğu kaydedildi. Ping An’in bulut sektöründe Alibaba gibi şirketlere karşı nasıl rekabbet edeceği yönündeki sorulara ise Chan, şirketinin bu teknolojiye olan yaklaşımının oldukça farklı olacağını söyleyerek cevap verdi.

Ve bu durumu; “biz kendi bulut teknolojimizi bir zorunluluk dışında geliştiriyoruz, çok fazla teknoloji geliştirdiğimiz için güçlü bir temele sahip olmalıyız, dolayısıyla kendimiz için yeterince iyi olduğunda teknolojimizi başkalarıyla paylaşmaya başlayacağız” ifadeleriyle aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum