Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pınar Su, 2020 Yılı Zararı Nedeniyle Kâr Payı Dağıtılmayacağını Söyledi

Pınar Su, 2020 yılı faaliyetlerinde zarar açıkladığı için kâr payı dağıtmayacağını söylerken, kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresini 2025 yılına kadar uzattı.
Pınar Su, 2020 Yılı Zararı Nedeniyle Kâr Payı Dağıtılmayacağını Söyledi

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Pınar Su) 2021 yılı olağan genel kurul toplantı sonucuna istinaden bir dizi açıklamada bulundu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimlere göre; şirket geçen yıl zarar edilmesi nedeniyle kâr payı dağıtımının gerçekleştirilmemesine karar verdi.

Pınar Su, 2020 yılında 39,8 milyon lira zarar etti. Bugün KAP’a yaptığı bildirimde ise olağan genel kurul toplantısında zarar nedeniyle kâr payı dağıtılmamasına karar verildiğini söyledi. Zarar nedeniyle yıl kârı maddesinin görüşülmeden geçildiğini söyleyen Pınar Su, kayıtlı sermaye tavanının geçerlilik süresini ise 31.12.2025 tarihine kadar uzattı.

Pınar Su mevcut kayıtlı sermaye tavanını 50 milyon lira olarak açıklarken, yeni tavanın 220 milyon liraya yükseltileceğine dair, Esas Sözleşmesi’nin kayıtlı sermaye başlıklı 6. maddesinin onaylandığını belirtti. Genel Kurul’da onaylanan tadil tasarıyı da kamuya sundu.

Şirketin PINSU kodlu hisseleri açıklamanın geldiği sırada %1,57 oranında yükselişle 7,74 lirada seyrediyordu.
Pınar Su Hisseleri Yüzde 1,57 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 7,65 liradan kapattıktan sonra bugüne güçlü yükselişle 7,72 liradan başladı. Açılışta 7,85 liraya kadar yükselen hisseler, daha sonra 7,89 liraya kadar ulaştı. Burada bir miktar normalleşme yaşayan hisseler, 7,8 lira sınırının altında seyretmeye başladı.

Pınar Su hisselerinin fiyat performansı haftalık bazda %1,41 oranında aşağı yönü gösteriyor. Aylık %5,77 zarar yazan hisse senetleri, yıllık bazda %255 değer kazancına işaret ediyor.

Hisselerin yukarı yönlü ivmesini koruması durumunda 7,8466 liranın ilk direnç seviyesi olarak görev yapması bekleniyor. Eğer bu seviye aşılırsa 8 lira üstüne işaret etmeye başlayacak. Hisselerin düşüşü durumunda ise 7,53 ve 7,40 lira seviyeleri takip edilecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum