Yatırım yapmaya başla!

Pimco: Yükselen Piyasa Para Birimleri 20 Yılın En Ucuz Seviyelerine Yakın

Pimco, Asya'daki yükselen piyasa para birimlerinin ucuz olduğunu söyleyerek favorilerini açıkladı.
Pimco: Yükselen Piyasa Para Birimleri 20 Yılın En Ucuz Seviyelerine Yakın

Küresel yatırım yönetimi şirketi Pacific Investment Management Company (Pimco), Asyalı yükselen piyasa para birimlerinin ucuz olduğunu ve yakın bir ABD-Çin ticaret anlaşmasının onları satın almak için iyi bir zaman anlamına geldiğini söyledi.

Para yöneticisi, Endonezya rupisi ve Malezya ringgitini desteklerken, Çin yuanında pozisyon eklemeyi düşündüğünü belirtti. Singapur’da şirketin gelişmekte olan piyasalar portföy yöneticisi olan Roland Mieth, Pimco’nun ayrıca Güney Kore, Tayvan ve Singapur’un ticarete bağımlı para birimleri üzerindeki kısa pozisyonlarını azalttığını belirtti.

Yükselen Piyasa Para Birimleri Son 20 Yıldaki En Ucuz Seviyelere Yakın

Yükselen Piyasa Para Birimleri Son 20 Yıldaki En Ucuz Seviyelere YakınDünya çağında yaklaşık 1.9 trilyon doları yöneten Mieth, değerleme modellerine göre yükselen piyasalardaki para birimlerinin son yirmi yıldaki en ucuz seviyelere yakın olduğunu aktardı.

Sonuçta yükselen piyasa varlıkları, dünyanın en büyük iki ekonomisi ticaret savaşlarının kötüye gitmesini durdurabilecek bir anlaşmaya yöneldikçe artıyor. Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Perşembe günü Çin ile birinci aşama anlaşma görüşmelerinin son aşamalara indiğini söylerken ABD ile Çin’in yapıcı ticaret görüşmeleri Asya piyasalarını yükseltti.

Pimco da küresel ticaret gerilimlerinin gevşetilmesinin piyasadaki varlıkların yükselmesine yardımcı olacağını, ancak bazılarının diğerlerinden daha iyi değer sunduğunu bildirdi.

Pimco’ya Göre Endonezya Rupisi ve Malezya Ringgiti Cazip Görünüyor

Pimco’ya Göre Endonezya Rupisi ve Malezya Ringgiti Cazip GörünüyorEndonezya rupisi ile Malezya ringgitinin iyi durduğunu belirten Mieth, Endonezya rupisinin ülke varlıkları için destekleyici olması beklenen piyasa dostu yeni kabine nedeniyle de cazip göründüğünü vurguladı.

Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo geçen ay eski Dünya Bankası genel müdürü Sri Mulyani Indrawati’yi yeni kabinesine maliye bakanı olarak atadı. Son zamanlarda yapılan diğer eklemeler arasında binicilik servisi Gojek’in kurucu ortağı Nadiem Makarim de yer almıştı.

Mieth, ülkenin faiz oranı döngüsünün de değişmek üzere olduğunu söyleyerek Endonezya Merkez Bankası’nın borçlanma maliyetlerini bu yıl dört kez düşürdükten sonra bu aşamada en fazla bir ya da iki faiz indirimi daha yapacağını öne sürdü.

Pimco Hint Rupisi için Daha Az İyimser

Pimco Hint Rupisi için Daha Az İyimserPimco’dan Mieth, şirketin ABD ile Çin’in ticari görüşmelerde gözle görülür ilerleme sağladığı takdirde, örneğin tarifeleri geri alırlarsa yuanda pozisyon eklemeye bakabileceğini belirtti. Pimco’nun son üç-altı ay boyunca Tayvan doları, Singapur doları ve won üzerine kısa pozisyonlarını azalttığını, çünkü para birimlerinin artık ticaret gerilimlerinin yükselişinde olduğundan daha iyi performans göstermeye başladıklarını ekledi.

Pimco Asya’daki çoğu yükselen piyasa para birimi için olumluyken Hint rupisi için daha az iyimser göründü.

Mieth; “Rupi metriklerde tamam, ancak Hindistan’daki diğer dinamikleri göz önüne alarak, özellikle Moody’s’in son dönemde ülke notunu düşürdüğü düşünüldüğünde şu anda Hindistan’a risk eklemek konusunda daha tereddütlü olduğumuzu söyleyebilirim.” dedi. Hindistan rupisi, Moody’s’in ülke notunu negatife çevirmesinin ardından 8 Kasım’a yüzde 0.5’e kadar düşmüştü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum