Yatırım yapmaya başla!

Pilotların Grevi, British Airways’e Tüm Uçuşlarını İptal Ettirdi

British Airways, İngiliz pilotlar birliğinin grevi nedeniyle Pazartesi ve Salı günü yapılacak uçuşların neredeyse yüzde 100’ünü iptal etmek zorunda kaldığını açıkladı.
Pilotların Grevi, British Airways’e Tüm Uçuşlarını İptal Ettirdi

British Airways, pilotların grevi nedeniyle Pazartesi ve Salı günü yapılacak uçuşların neredeyse tamamını iptal ettiğini açıkladı. Grev, hava yolu ile yapılan ödemeler üzerine hararetli bir anlaşmazlık ortasında İngiliz Havayolu Pilotları Birliği’nin (BALPA) çağrısıyla başladı.

BALPA, Pazar günü Twitter’dan yaptığı açıklamada Çarşamba günü şirket yönetimine bir öneri sunduğunu ancak henüz bir cevap alamadığını belirtti.

British Airways ise Pazartesi günkü açıklamasında, BALPA ile görüşmelere geri dönmeye hazır ve istekli olduğunu kaydetti.

British Airways  BALPA Görüşme Hazır İstekli Çok fazla uçuşu iptal etmek zorunda kaldığını çünkü hangi pilotların greve katılacağı hakkında BALPA’dan hiçbir detay almadığını açıklayan şirket, kaç kişinin işe geleceği ya da hangi uçağı uçurabileceklerini tahmin etmenin hiçbir yolunun bulunmadığını dile getirdi. Pazartesi ve Salı günü için uçak bileti rezervasyonu yapan müşterilerin planlandığı gibi seyahat edememesinin muhtemel olduğunu aktardı.

Pilotlar birliği üyeleri Temmuz’da grev lehine yüzde 93 oy kullanmış, BALPA geçtiğimiz hafta British Airways’in müzakere masasına geri dönmesi durumunda grevi erteleyebileceğini söylemişti.

British Airways  Pilot Grev Devam Ediyor İnternet sitesine göre BALPA, Birleşik Krallık’ta 10 binden fazla pilotu temsil ediyordu ve 27 Eylül’de de greve gitmeyi planlıyordu.

Sendika daha yüksek ücret talep ederken British Airways, üç yıl boyunca yüzde 11.5’lik bir artışın adil ve şu anda İngiltere’deki mevcut enflasyon oranının üstünde olduğunu savunmuştu. Birleşik Krallık’ın ulusal hava yolunun geçen ayki bir açıklamasında da grevin on binlerce müşterinin seyahat planlarına zarar verebileceğini vurgulamıştı.

Hava yolu şirketi grevi; “kayıtsız bir eylem şekli” olarak nitelendirirken İngiliz hükümeti, iki tarafa bu işi halletmeleri için şu sözlerle çağrıda bulunmuştu: “Sendikaların ve British Airways’in masaya gelerek bu işi halletmesi gerekiyor. Halk bundan daha azını beklemiyor. Kimsenin seyahat planı aksamamalı ve tatili mahvolmamalı.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum