Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peugeot Türkiye Nisan’da Tarihinin En İyi Satışına Ulaştı

Peugeot Türkiye, Ocak-Nisan döneminde yıllık bazda yüzde 57,3'lik büyüyen Türkiye otomotiv pazarının da üzerinde bir performansa ulaştı. İşte detaylar;
Peugeot Türkiye Nisan’da Tarihinin En İyi Satışına Ulaştı
HABER GİRİŞ

Peugeot Türkiye tarafından Nisan ayına ilişkin raporunu yayımlandı. Nisan’da tarihinin en yüksek satışına ulaşan şirket 6 bin 309 adet satışla yüzde 6,5’lik pazar payına sahip oldu. Peugeot Türkiye yılın ilk 4 ayında ise 24 bin 503 adet satışla yüzde 7,3’lük Pazar payıyla satış hacmini genişletti.

2023 yılına hızlı bir yükselişle giren Türkiye otomotiv pazarı, ilk 4 ayda geçen senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 57,3’lük büyüme kaydetti. Peugeot Türkiye ise Türkiye otomotiv pazarının da üzerinde bir performans sergiledi.

Senenin ilk dört ayında önceki yıla kıyasla satışlarını yüzde 166,5 artıran Peugeot Türkiye, böylece 2023 yılı için hedeflediği 57 bin adetlik satışa yönelik büyük bir adım daha atmış oldu.

Peugeot Türkiye, Binek Araç Kategorisinde 4. Sırayı Aldı

Peugeot Türkiye’nin pazara sunulduğu günden itibaren büyük beğeni toplayan C-HB modeli 308, yılın ilk 4 ayında segmentinde 3. sırada yerleşti.

Şirket, Ocak-Nisan 2023 döneminde 18 bin 226 adetlik satış ve yüzde 7,2’lik pazar payıyla binek araçlar kategorisinde 4. sıranın sahibi oldu.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca Anadolu Ajansı (AA) haberinde, Peugeot Türkiye’nin hafif ticari araçtaki atılımının da sonuçlarını aldığına işaret etti. 2023 yılının ilk 4 aylık döneminde 6 bin 277 adet hafif ticari araç satışı yaptığı ve yüzde 7,8’lik payla hafif ticari araç pazarının 3. markası olduğu kaydedildi.

Markanın hafif ticari araç pazarında dengeleri değiştirdiği ileri sürülen modeli Rifter’in, Nisan 2023’te sınıfının lideri olarak tamamladığı vurgulandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu’nun da görüşlerine yer verildi. Reyhanoğlu, markanın tüm modellerinin tüketicilerden yoğun ilgi gördüğünü savundu.

Ticari Araç Pazarında İlk 3 Marka Arasında

Reyhanoğlu, “2008, 3008, 5008 ve 408 modellerimizden oluşan SUV ürün gamımız, ilk 4 aylık dönemde de liderliği kimseye bırakmadı. Ticari araç pazarında da ilk 3 marka arasında yerimizi koruduk ve yıl sonu hedefimize sadık kalmaya devam ettik.” ifadelerini kullandı.

Peugeot Türkiye olarak SUV pazarında liderliklerini koruduklarını söyleyen Reyhanoğlu, tüm planlarını yıl sonunda 57 bin adetlik satışı aşmak üzerine yaptıklarına dikkat çekti. Hedeflenen söz konusu satışın yarısından fazlasının SUV olacağına da işaret etti.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın