Yatırım yapmaya başla!

Peugeot ABD Pazarına Girerken FCA Ortaklığı ile Gündeme Geldi!

Amerika'ya yeniden giriş yapmaya hazırlanan Peugeot'u FCA gözüne kestirdi!
Peugeot ABD Pazarına Girerken FCA Ortaklığı ile Gündeme Geldi!

Fransız PSA, ABD kanallarını yeniden Peugeot ile açtığını söyleyerek iş için kolları sıvamıştı. Girişi en zor otomobil pazarlarından birisi olan ABD, bazı firma koruma yasalarından dolayı zorluklar çıkartabiliyor. Ve ortaklıklara zorluyor. Carbuzz‘un yer verdiği haberde, FCA’nın geçmişte neler aradığından da söz etti. Fiat-Chrysler CEO’su Sergio Marchionne, vefat etmeden önce güçlü şirketlerle ittifak yapmak istiyordu.

Seçenekler arasında Ford, VW ve Geely vardı. Bir keresinde Hyundai’nin FCA’nın komplesini aldığına dair haberler de çıkmıştı. Fiat, Chrysler üzerinden Amerika deneyimlerini kullanarak etkili pazarlar oluşturmak istemişti. Yeni FCA CEO’su Mike Manley, Peugeot’un ABD’de içerisinde ortaklık yapılarak geleceğe dair güzel şeylerin yapılabileceğini aktardı. İşte detaylar…

Manley, biraz daha büyümenin yollarını arıyor.

FCA’nın bir süredir güçlü bir ittifak yapmak istediğini biliyoruz. Fikrin, ölmeden önce Sergio Marchionne tarafından gündeme getirilmişti. Yeni CEO’da düşüncelerin değişmediğini söylüyor. Şekil değiştiren sektöre adaptasyon sıkıntısı çeken Fiat-Chrysler, Peugeot’un ana pazara girmede ortaklığın iki tarafa da fayda sağlayacağını düşünüyor.

Manley Cenevre’de “Güçlü ve bağımsız bir geleceğe sahibiz, ancak geleceği güçlendirecek bir ortaklık, bir ilişki veya birleşme varsa bakacağım” dedi. Peugeot daha öncesinde bulunduğu Amerika pazarından geri çekilmişti ve şimdi geri girmek istiyor. Uzmanlara göre ikinci kez ABD pazarına girmenin zorlayıcı olacağını dile getiriyorlar. FCA, bünyesindeki Jeep ve RAM markalarının gücünün, PSA’ya aktarılacağı ağır basıyor.

Peugeot’un tam zamanlı giriş yapmasından sonra emisyon sınırlarına dikkat etmesi gerekiyor!

VW’de gördüğümüz gibi Amerika’daki katı emisyon kuralları sonradan şirketlere büyük zarar veriyor. FCA, Alfa Romeo’nun ne kadar zorlandığından bahsetti ve Peugeot’un bu ortaklıktan karlı çıkabileceğini söyledi. Manley,“Avrupa emisyon düzenlemelerine uymak için mücadele için üç seçenek var. Birincisi filonuzu dengelemek için elektrikli araçlara yoğunlaşabilirsiniz. İkinci seçenek bir havuzun parçası olabilirsiniz. Üçüncü ise bunların sonunda ağır para cezalarını göze alabilirsiniz.” dedi.

FCA, belli olmayan PSA anlaşmasından önce çekirdek markalarını korumak için hamleler yapabilir.

Bazı otomotiv endüstrisi uzmanları, FCA’nın Ram ve Jeep gibi daha karlı markalara odaklanacağını ve bunun içinde Alfa Romeo ve Maserati markalarının satması gerektiğini söylüyorlar.

Aksi yönde Maserati’nin sahibi de gelecek yıl elektrikli şekilde düşünülen Alfieri spor otomobilin ortak bulunsa da bulunmasa da çıkacağını bizzat CEO tarafından bildirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum