Yatırım yapmaya başla!

Peugeot 4X4 Pick-up Pazarına Tekrar Giriş Yapıyor!

Peugeot, 2005 yılında yarım bıraktığı işini şimdi tamamlamak istiyor. 4X4 Pick-up sınıfına tekrar girmeyi planlayan Peugeot, yeni aracının fotoğraflarını gönderdi. Bakalım Peugeot Pick-up hakkında neler varmış?
Peugeot 4X4 Pick-up Pazarına Tekrar Giriş Yapıyor!

Peugeot‘nun son zamanlarda SUV sınıfında yapmış olduğu atakları izlemiştik. Üretime aldığı 5008 ve 3008 gibi SUV modelleri taşıdığı özellikler ile almış olduğu ödüller, Peugeot’nun bu konu üzerine ne denli düştüğünü gösteriyor. Sedanların duyulmadığı son yıllarda SUV modeller fazlasıyla açığı kapatıyor. BMW’nin X5 Pick-up düşüncesi ile 4×4 araziye yönelik araçlara ne kadar rağbet edildiğini görüyoruz. Bu konuda Mercedes‘te kesinlikle geride kalmadı ve X Class ile adım atıyor.

Neden lüks segment bu sınıfta pay istesin ki? Nedeni gayet açık! İnsanlar, sedan araba ile aynı paralara sayılabilecek pick-up ve SUV modelleri tercih ederek güvenlik ve daha fazla alanda kullanma imkanı bulunuyor. Peugeot’da 2005 yılında sonlandırdığı projesini tekrar hayata geçiriyor. Zaten 4×4 çekiş sisteminde alt yapısının olması, işlerinin daha da kolay gerçekleşmesini sağlayacaktır. Yani Peugeot için motorda dahil olmak üzere tüm alt yapı hazır, sadece şekil olarak pick-up bir model belirlemesi gerekiyordu. Görüyoruz ki onuda halletmiş. Bakalım Peugeot’un yeni pik-up‘ı hakkında başka ne gibi haberler varmış!

Peugeot Pick-up’na Daha İsim Bulamamış

Peugeot Pick-up'na Daha İsim BulamamışŞu anda sadece “Peugeot Pick-up” olarak anacağımız yeni segment aracı, sade ve anlaşılır bir yapı ile karşımıza çıkıyor. 5.08 metre uzunluğa sahip olması beklenen yeni Pick-up’ın 815 kg gibi düşük bir yükleme kapasitesi bilgisini aldık. 4×4 versiyonunda farklı mod ayarları ile süspansiyon sisteminde değişiklik yapabileceği söylendi.

Sanki, Peugeot bu pick-up’nı Toyota Hilux, VW Amarok gibi sağlam 4×4 pick-up araçlara rakip olmak için değil de, fiyatları daha makul olan kısmında yer almak istiyor görüntüsü aktardı. Açıklanan bazı donanımlarda ABS, park sensörü, manuel klima gibi en basit B Segmentinde standart olan özellikleri söylediler.

Peugeot Pick-up’a Ait Bir Adet Dizel Motor Açıklaması Yaptılar

Peugeot Pick-up'a Ait Bir Adet Dizel Motor Açıklaması YaptılarPeugeot’un BlueHdi 2.5 litrelik bir dizel motorla geleceği bildirildi. Bu motordan 115 hp güç ve 280 nm tork sağlanması bekleniyor. Peugeot’un motor ünitesini de gördükten sonra makul araç kategorisinde atak yapacağını anlıyoruz. Yeni pick-up modelinin bu şekilde çıkış yapması kalitesiz de olduğu manasına gelmiyor. Sonuçta PSA‘dan çıkan araç kalitesini tüm dünya görmektedir.

Eylül ayında satışları beklenen Yeni Peugeot Pick-up‘ın fiyatları da makul olduğu sürece bu alanda sallamaya neden olabilir. Bakalım çıkış yaptığı zaman Peugeot’un 4×4 Pick-up‘ı nasıl bir tepki alacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum