Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petrol Yükselirken GCM Yatırım Bu Seviyelere Dikkat Çekti!

ABD stok raporu sonrasında düşüşe geçen petrol toplardı. Petrol yükselirken GCM Yatırım bu seviyelere dikkat çekti. Detaylar haberde...
Petrol Yükselirken GCM Yatırım Bu Seviyelere Dikkat Çekti!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Orta Doğu’daki karışıklık petrol arzını olumsuz yönde etkileyeceği endişesi devam ederken, yakın bir zamanda ABD Enerji Enformasyon İdaresi ham petrol stoklarının azaldığının açıklamıştı. ABD stok raporunun hafif düşüş göstermesiyle brent petrol 83 doların altına gerilemişti.

Brent petrol bu düşüş seyrini toparlayarak 83 doları üstüne yeniden çıktı. GCM Yatırım bugün yayımladığı yurt dışı piyasalar raporunda ABD’de stokların gerilemesiyle birlikte petrol vadeli sözleşmelerinde başlayan yükselişin devam etme çabasında olduğunu not etti.

Düşüş kanalının yukarı yönlü kırılmasının ardından kısa periyotlu ortalamaların üzerinde tutunma çabasının sürdüğü not edildi.

Brent petrolde gün içinde fiyatlamaların 83,00 – 83,50 desteği ve üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü görünümün ön planda olduğu aktarıldı.

Gerçekleşebilecek yükselişlerde 85,00 ve 85,50 seviyelerinin hedeflenebileceği bildirildi. Günün önemli seviyesi 83,00-83,50 olarak not edildi.

GCM Yatırım Banner

Ham petrolün ise 8,50 – 79,00 desteği ve üzerinde kaldığı sürece yukarı yönlü görünüm ön planda olabileceği aktarıldı.

Ham petrolde gerçekleşebilecek yükselişlerde 80,00 ve 80,50 seviyelerinin hedeflenebileceği not edildi. Günün önemli seviyesi 78,50-79,00 olarak not edildi. Brent petrol yazım sırasında 84,11, ham petrol ise 79,83 dolardan işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.