Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petrol Taşıyan Gemilere “Sigorta Teyit Mektubu” Şartı

Denizcilik Genel Müdürlüğü'nün, petrol taşıyıp boğazlardan geçecek gemilerden sigorta teyit mektubu talep edeceği açıklandı. Detaylar haberde..
Petrol Taşıyan Gemilere “Sigorta Teyit Mektubu” Şartı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Denizcilik Genel Müdürlüğü, boğazlardan geçecek petrol ürünü taşıyan gemiler ile ilgili yazılı açıklamada bulundu. Söz konusu gemilerden 6 Şubat’tan itibaren sigorta teyit mektubu talep edileceği bildirildi.

Ekonomim Gazetesi’nde yer alan habere göre Denizcilik Genel Müdürlüğü, Türk boğazlarından yüklü olarak geçecek petrol ürünleri taşıyan gemilerin sigorta kuruluşlarından mektup almaları gerekiyor.

Gemilerin, gemi detayı, yükü ve seferinin yer aldığı ve P&I sigortasının bu gemi, sefer ve yük için geçerli ve kapsayıcı olacağını belirten bir mektup almaları gerektiği aktarıldı. Ayrıca bu belgeyi Seyir Planı’na eklemeleri gerektiği bilgisi verildi.

Denizcilik Genel Müdürlüğü’nün Aralık ayının başında boğazlardan geçen ham petrol tankerlerinden sahip oldukları sigorta poliçelerinin taşınan her cins petrol ve her boğaz geçişi için geçerli olduğunu gösteren ek bir teyit mektubu istemeye başladığı aktarıldı.

Bugün alınan kararla petrol taşıyan tankerlerdeki uygulama petrol ürünü taşıyan gemiler için genişletilmiş olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Geçen Yıl Gemilere 35 milyon TL İdari Para Cezası Uygulandı

Bu gelişmelerin öncesinde Denizcilik Genel Müdürlüğü sosyal medya hesabından 2022 yılı içinde uygulanan para cezası hakkında açıklama yaptı.

Kurum tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Liman Başkanlıklarımıza gelen ihbarlar ve icra ettiğimiz denetimler sonucu kirlilik yaptığı tespit edilen gemilere 2022 yılı içinde yaklaşık 35 milyon TL idari para cezası uygulanmıştır. Temiz denizlerimizde emniyetli denizcilik için 7/24 görevdeyiz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın