Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Petrol İptal Edilen Uçuşlarla 73,5 Dolar Altında Negatif Seyrediyor

Ham petrol vadeli işlemleri, önde gelen havayollarının Pazar günü üst üste üçüncü kez uçuşları iptal etmesiyle negatif bölgeye düştü.
Petrol İptal Edilen Uçuşlarla 73,5 Dolar Altında Negatif Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçen hafta Pazartesi günü 66 dolara kadar inen ham petrol, sonraki günlerde kayıplarını telafi ederek 72 dolar üzerinde kalıcılık kazandı. Bugün yüzde 1’in üzerinde düşse de kritik eşiğin üzerinde hareketini sürdürüyor.

Cuma günü bir ayın yükseğinde gezinen ABD tipi ham petrol, en son 73,72 dolarda fiyatlandıktan sonra bugüne 73,39 dolarla başladı. Açılışın ardından gerileyerek negatif bölgede işlem gördü.

TSİ 10.27’de yüzde 1,3 ekside ilerlerken gün içi hareket aralığı 72,75 – 73,50 dolar oldu.
Petrol 27 Aralık
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Satıcılı seyir, dünya genelinde havayollarının artan Covid vakaları nedeniyle Pazar günü üst üste üçüncü gün uçuşlarını iptal etmesiyle yönlendirildi.

ABD’de tatil hafta sonu boyunca yaklaşık 2.400 uçuş iptal edildi ve büyük havayolları kesintinin bir nedeni olarak Omicron varyantının çalışanlar arasında yayılmasını gösterdi.

Aynı zamanda Çin, Xian şehrinde enfeksiyonların iki katından fazla artmasıyla hafta sonu boyunca 21 ay içinde yerel vakalarda en yüksek günlük artışı bildirdi.

Son verilerle ABD tipi ham petrol haftalık bazda yüzde 5,6 değer kazanırken aylık yüzde 6,9 oranında arttı. Petrolün yıllık getirisi ise yüzde 50,81 oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu