Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Petkim Hisseleri Star Rafineri’ye Yönelik Açıklamanın Etkisiyle Yükselişte

Petkim hisseleri güne yatay başladı. Yatırımcıların Star Rafineri’nin %18’inin alınacağı açıklamasını değerlendirmesiyle %1 yükseldi.
Petkim Hisseleri Star Rafineri’ye Yönelik Açıklamanın Etkisiyle Yükselişte
Son Güncelleme: 
Yorum

Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, dün yaptığı açıklamada Star Rafineri’nin %18’ini almayı planladıklarını duyurdu. Socar’dan yapılacak satın alma işleminin 2022 yılında tamamlanması hedefleniyor.

Star Rafineri’nin mevcut durumunda yılda 10 milyon ton olan kapasitesinin 11,5 milyon tona çıkarması bekleniyor. Analistler söz konusu gelişmenin hisse performansı üzerinde çok fazla etki yaratmayacağını belirtti.

Şirket hisseleri güne yatay başladıktan sonra %1’in üzerinde yükseldi.
Petkim Hisseleri 8,10 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Petkim hisseleri (PETKM) son kapanışını 8,01 TL’den yaptıktan sonra bu sabah 8,02 seviyesinden açıldı. İşlemlerin başlaması ile birlikte yönünü yukarı çevirerek 8,18’e çıktı. Bu seviye seansın en yükseğini ifade ederken saat 11.15 sularında %1,00 artışla 8,10 liradan işlem görüyor.

Hisseler geçen hafta Çarşamba günü 8,34 TL’ye çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Rekor fiyatı görmesinin ardından Petkim hisselerinin yatırımcısına yıllık getirisi %93, aylık %26 oldu.

Haftalık bazda ise %6’dan fazla değer kazandı. Kasım ayını 7,84 TL’den tamamlayan Petkim hisseleri yılın son ayına güçlü başladı.

İnvesting teknik özetine göre 5 dakikalık hareketli ortalama, teknik indikatör ve özetler “al” tavsiyesini işaret ediyor. Saatlik, günlük ve aylıklar ise “güçlü al” tavsiyesini gösteriyor.

Hisselerde 8,0967 standart pivot noktasını ifade ederken yükseliş isteğinin devam etmesi durumunda 8,1734 ve 8,2533 dirençleri izlenecek. Yönünü aşağı çevirmesi durumunda ise 8,0134 ve 7,9367 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu