Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petkim Hisseleri Güçlü Ciro Artışıyla Günü %6 Kazançlı Bitirmeye Yöneldi

Petkim hisseleri haftanın ilk işlem gününde 7,12 lirayı görerek, tüm zamanların zirvesi olan 7,13’e en yakın seviyeye yaklaştı.
Petkim Hisseleri Güçlü Ciro Artışıyla Günü %6 Kazançlı Bitirmeye Yöneldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. bu sabah çeyreklik finansal raporunu açıkladı. 9 ayda 19.165 milyon TL satış elde eden şirket, çeyreklik net dönem karını da artırdı. Söz konusu artış petrokimya ürünlerine gelen talepten kaynaklandı. Şirket hisseleri bu gelişmeden destek bulurken, günlük kazancı %6’nın üstüne çıktı.

PETKM hisseleri güne 6,80 liradan başladıktan sonra 7,12’ye kadar yükseldi.
Petkim Hisseleri %6,14 Artıda İşlem Görüyor
Kaynak: Paratic Piyasalar

Gün içinde kaydettiği en yüksek fiyat, aynı zamanda 7,13 olan tarihi zirvenin en yakınını temsil ediyor. Saat 17.14’te %6,14 artışla 7,09 lirada işlem gören Petkim hisseleri haftalık dönemde %8, aylık %15 ve yıllık %93 oranında yükseldi.

Şirket yılın üçüncü çeyreğinde 6.734 milyon TL satış geliri bildirdi. Ciroda yıllık bazda %122 oranında artış oldu. 2020’nin aynı döneminde 3.037 milyon TL gelir elde etmişti. Geçen yıl 8.045 milyon TL olan dokuz aylık gelir de ikiye katlandı.

2020’nin üçüncü üç aylık döneminde 290 milyon 566 bin TL olan net kar, 1 milyar 702 milyon 428 bin TL’ye ulaştı. Türkiye’nin en büyük şirketlerinden olan Petkim, sektörde yaşanan olumsuzluklara rağmen yılın üçüncü çeyreğinde yüksek performans gösterdi.

SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, pandemiden çıkışın başlamasıyla birlikte petrokimya ürünlerine talebin arttığını söyledi. Talebi karşılamanın zor olduğu ortamda Petkim’in kesintisiz üretimi sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın