Yatırım yapmaya başla!

Peterson’dan Modern Sherlock’lara Özel Teknolojik Bir Pipo: “Holmes Pipe”

Peterson’dan Modern Sherlock’lara Özel Teknolojik Bir Pipo: “Holmes Pipe”

İngiliz yazar Sir Arthur Conan Doyle tarafından, hayali bir özel dedektif olarak yaratılan Sherlock Holmes, ilk olarak 1887 yılında okuyucuyla tanıştı. Kısa hikayelerden oluşan ilk seriyle geniş kitlelere ulaşan Sherlock, dünyanın en bilindik hayali karakteridir. Hatta “en çok tasviri yapılan film karakteri” olarak da Guiness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmıştır. Londra’da adına müzesi bile bulunan bu hayali karakter, adeta bir döneme damgasını vurmuş, gerçek bir dedektif olarak kabul görmüştür.

Fazlasıyla meraklı ve zeki bir dedektif olan Holmes, olayları çözüme kavuşturmak için kullanmış olduğu tekniklerle okuyucularını ve izleyicilerini mest etmeyi başarmıştır. Günümüzün meraklı, zeki ve entelektüel kesimine de hitap etmeyi başaran Sherlock Holmes, Robert Downey Jr.’nin en pahalı filmleri arasında yer alan, 2009 ve 2011 yapımı iki filmlik bir seriyle de karşımıza gelmiştir. Ayrıca Benedict Cumberbatch gibi başarılı bir isim de modern zamana uyarlanmış haliyle 2010 yapımı Sherlock dizisinde canlandırmıştır.

Elbette ki her kurgusal karakter gibi Sherlock’un da kullanmış olduğu simgesel eşyalar vardı. Avcı şapkası ve piposuyla akıllara kazınan Sherlock Holmes karakteri için dünyanın en eski ve en iyi pipo üreticilerinden Peterson, 1987 yılında eşsiz bir koleksiyon tasarlamıştı. Şimdi ise hem markanın 150. yılı hem de koleksiyonun 30. yıl dönümü anısına, Holmes Pipe adında oldukça modern bir pipo tasarlandı.

Dilerseniz, bu teknolojik piponun sahip olduğu özelliklere ve fiyat etiketine birlikte göz atalım:

Yeni Nesil Teknolojik Bir Pipo

Yeni Nesil Teknolojik Bir PipoSherlock Holmes’un vazgeçilmez eşyalarından bir tanesi olan pipo, yeni nesil bir teknoloji harikasına ilham kaynağı oluyor. Ünlü pipo üreticisi Peterson’un 150. yıl dönümüne özel olarak, tasarımcı Jong Hyuk Bae tarafından geliştirilen bu cihaz, zarif ve teknolojik yapısıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni nesil dijital bir pipo olarak karşımıza gelen Holmes Pipe, şık ve minimal bir tasarım ürünü olarak karşımıza geliyor. Holmes’un meşhur avcı şapkasının figürünün de işlendiği bu teknolojik pipo, bünyesinde barındırmış olduğu teknik özelliklerle analog bir piponun vermiş olduğu keyfi, eksiksiz bir şekilde kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Dijital Holmes Piposunun Teknik Özellikleri

Dijital Holmes Piposunun Teknik ÖzellikleriEski tarz hatlarını, modern kıvrımlarla harmanlayan Holmes Pipe, elektrikli buharlaştırıcılar ile işlev görmektedir. Ayrıca haznenin iç kısmını çevreleyen LED gösterge sayesinde aktifleşerek, aynı analog pipolarda olduğu gibi nefes aldıkça ağzınızın dumanla dolmasını sağlamaktadır. Böylece klasik pipo havasını tamamıyla kullanıcılarına yaşatmaktadırlar. Bu özelliklerin yanı sıra lezzet yoğunluğunu kontrol eden butonların da yer aldığı Holmes Pipe, oldukça hijyenik bir yapıya da sahiptir.

Holmes Pipe Modelinin Hijyenik Ağızlık Sistemi

Holmes Pipe Modelinin Hijyenik Ağızlık SistemiPeterson firmasının 150. yıl dönümüne özel olarak üretilen Holmes Pipe, teknolojik ve estetik tasarımının yanı sıra hijyenik yapısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Pipo içicileri özellikle de ağızlık kısmına sıkışmış toz ve yabancı maddelerden dolayı sıkıntılar yaşayabiliyorlar. Bu sorun da genellikle açık ağız uçlarından kaynaklanıyor. İşte bu nedenle, bazı ürünler mühürlü kapaklar ile satışa sunuluyor. Ancak Peterson firması bu teknolojik piposu için yeni bir ağızlık tasarlamış. Giriş boşluğu, yandan yukarıya doğru hareket ettirildiğinde, ağızlık tamamıyla kapanıyor. Böylece ağızlık kısmı daima temiz kalıyor.

Dünyanın en bilinen ve en benimsenen kurgusal karakterlerinden olan Sherlock Holmes, suçları çözüme kavuşturmakta kullandığı sıra dışı yöntemleri ve farklı kişiliği ile geniş bir hayran kitlesine ulaşmayı başardı. Holmes’un baş kahraman olarak yer aldığı bu etkileyici eser, günümüzde de çeşitli dizilere ve filmlere uyarlanarak izleyicilerin beğenisini kazanmaya devam ediyor. Her kurgusal karakterde olduğu gibi Holmes ile de özdeşleşen belirli eşyalar var. Avcı şapkası ve piposuyla, kendinden sonraki kurgusal dedektiflerin oluşmasına da ilham kaynağı olan Sherlock Holmes, şimdi ise teknolojik bir ürünün oluşturulmasına dolaylı yoldan da olsa ön ayak oluyor. Peki, Peterson tarafından oluşturulan etkileyici Holmes Pipe ile keyif çatmak istemez miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Alışveriş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum