Yatırım yapmaya başla!

Peter Speake-Marin Tasarımı Eşsiz Saat: “Kennin-ji Temple Masters Project”

Peter Speake-Marin Tasarımı Eşsiz Saat: “Kennin-ji Temple Masters Project”

“Eğer ağaca tırmanmak istiyorsanız, yıldızlara ulaşmaya niyet edin ki başarasınız.” İşte bunu başarmış bir girişimciyi ve şık tasarımını sunacağız bugün sizlere. Peter Speake-Marin ismini daha önce duydunuz mu bilemiyorum; ama gerçek manasıyla “saat hastalarının” gözünden kaçmayacak kadar popüler olduğunu düşünüyorum.

1968 İngiltere doğumlu olan Peter Speake-Marin, saatler diyarı İsviçre’de büyüdü. Onun en büyük hayali, eşsiz tasarımlarını gerçeğe dönüştürebileceği bir saat atölyesi açmaktı. 2002 yılında bu hayal gerçek oldu ve işletmeciliğini eşinin yaptığı bir atölye kurdu. Artık yıllarca hayaliyle yaşadığı tasarımları gerçeğe dönüştürebilmesi için önünde bir engel yoktu. Üniversitenin saat bölümünden mezun olan başarılı isim, şimdilerde eşsiz tasarımlarını saat severlerle paylaşıyor. Bunlardan en yenisi de Kennin-ji Temple Masters Project!

Tasarımıyla herkesi büyüleyen saatte, bütünüyle Peter Speake-Marin’in eşsiz dokunuşunu hissedebilirsiniz. Kendine has tarzını bu ürüne de yansıtan Marin, tasarımda 800 yıllık bir hikayeden esinlenmiş. Belki üzerindeki ejderha motifi sizlere bir şeyler anımsatmış olabilir. Ama dilerseniz, baştan aşağıya tarih kokan eşsiz projenin detaylarını hep birlikte öğrenelim.

İşte karşınızda Peter Speake-Marin imzası taşıyan şık bir tasarım:

Kennin-ji Temple Masters Project

Kennin-ji Temple Masters ProjectÖncelikle bu tasarımın ardındaki ilham kaynağından bahsedelim. Kennin-ji isimli tapınak, gerçekten öğrenilmeye değer tarihi bir yapı. Japonya’nın en eski Zen tapınağı olarak da bilinen Kennin-ji, 2002 yılında tam 800 yaşına girmiş. Speake-Marin de Kennin-ji’nin 800. yılını onurlandırmak adına, bu tapınağın 175 metrekarelik tavanındaki ejderha figürlerinden ilham almış ve Kennin-ji Temple Masters Project isimli tasarımı yapmaya karar vermiş.

Tabi tasarımda Speake-Marin’den başka emeği geçen önemli isimler de var. Kees Engelbarts, Eddy Jaquet, Christophe Seewer isimli uzman bir ekibin yardımıyla ortaya çıkartılan saat, tam anlamıyla “şahane” gözüküyor. Beyaz altından tasarlanmış 42 milimetre kasası olan ürün, Speake-Marin SM2 isimli saat mekanizması ile donatılmış. Akrep ve yelkovanı mavi renkli ve “maça” şekilli olan saat, bu özelliğiyle de tasarımcısının imzasını yansıtıyor. Çünkü Peter Speake-Marin tasarımlarının ayırt edici özelliklerinden biri, mavi renkli ve maça şekilli akrep yelkovandır.

Kennin-ji Temple Masters Projectİşinin ehli 3 oymacı tarafından günler süren çalışmalar sonucu son halini alan ürünün kadranı, metalik gümüş renkte tasarlanmış. Üzerine de tapınağın simgesi olan 2 ejderha başı özenle işlenmiş. Buna ek olarak, en az saatin kendisi kadar özenle tasarlanmış bir de sunum kutusu bulunuyor. El işçiliği ile hazırlanan ahşap kutunun içerisindeyse deri bir astar bulunuyor. Yalnızca bu astarın üzerinde 100 saat çalışıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Ayrıca astarın üzerine de tapınakta kullanılan motifler ve ejderha figürleri işlenmiş. Bu şekilde de saat ve sunum kutusu ayrılmaz bir bütün haline gelmiş. Deri bir kordon ile taçlandırılan Kennin-ji saat, sahip olduğu her özelliği ile alkışlanacak nitelikler taşıyor.

Peter Speake-Marin imzası taşıyan Kennin-ji Temple Masters Project, şimdiye kadar gördüğüm en güzel tasarımlardan birisi! Peki, bu ayrıcalıklı saat hakkında siz ne düşünüyorsunuz, beğendiniz mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum