Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Peter Schiff’e Göre ABD Tarihinin En Karanlık Dönemine Giriyor

ABD Başkanı Joe Biden'ın yanıldığını söyleyen Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, sorunun dolar ve ekonomi için ölümcül nitelik taşıyacak hükümetin tedavisi olduğunu belirtti.
Peter Schiff’e Göre ABD Tarihinin En Karanlık Dönemine Giriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Başkanı Joe Biden’ın koronavirüs salgınının birinci yıl dönümünde yaptığı ilk konuşmasının yankıları sürüyor. Perşembe gecesi Beyaz Saray’dan yaptığı konuşmada Biden, iyimser yorumlarıyla dikkat çekti.

ABD’nin en zorlu ve en karanlık dönemlerinden birini yaşayıp bunun üstesinden geldiğini söyleyen Biden; ülkenin yakında aşılanacağını, ekonominin düzeleceğini ve çocukların okula geri döneceğini dile getirdi.

Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, Joe Biden’ın Beyaz Saray’dan yaptığı açıklamalara verdiği tepkiyle dikkat çekti.
ABD Şubat Enflasyon
Kaynak: bls.gov

Altın savunucusu ve 2008 krizini tahmin etmesiyle de tanınan ünlü isim, Twitter paylaşımında “Joe Biden hatalı” dedi. “ABD tarihindeki en karanlık dönemden çıkmıyoruz, henüz oraya giriyoruz” ifadelerini kullandıktan sonra sorunun hastalık olmadığını belirtti.

Peter Schiff’e göre sorun; dolar ve ekonomi için ölümcül olacak hükümetin tedavisiydi. Ve onları enflasyonist bir depresyondan koruyacak bir aşı yoktu. Ayrıca SchiffGold’da yayımlanan enflasyonla ilgili bir makaleyi de paylaştı.

ABD İşgücü İstatistikleri Bürosu tarafından yayımlanan verilere göre 2021 Şubat ayı enflasyonu (yukarıdaki görsele bakınız) beklentilere paralel olarak %0,4 artış gösterdi. TÜFE’nin gerçekte ne ifade ettiğini irdeleyen yazıda hizmetler toparlanmaya başladıktan sonra ne olacağı şöyle belirtildi:

“Hizmet ekonomisinin bazı kısımları, hizmetlerden mallara yapılan harcamalardaki değişimden ağır etkilenmiştir. Bu sektörler kapasiteyi düşürerek karşılık verdi ve bu hizmetlerin bazı tedarikçileri temelli kapandı.

İnsanlar uçak bileti almaya, otellerde kalmaya, gemi yolculuğuna çıkmaya, spor ve eğlence etkinliklerine katılmaya vb. döndükçe bu yön tersine döndüğünde, söz konusu yenilenen talep, azalan kapasiteyi karşılayacak ve hizmet TÜFE’sini besleyecek fiyat baskıları yaratacaktır.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu