Paylaşım

Peter Jackson İmzalı Mortal Engines’ten İlk Fragman!

 

Uzun süredir beyazperdeye uyarlanacağı söylenen Philip Reeve’in Mortal Engines’inden ilk fragman geldi. Bu arada bilmeyenler için Türkçeye Yürüyen Kentler adıyla çevrilen Mortal Engines’in 4 ciltlik serinin ilk kitabı olduğunu da söyleyeyim.

Neticede; ilki 2001 yılında çıkan Mortal Engines kitap serisi; gerek aldığı ödüllerle gerekse eleştirmen ve okuyucu yorumlarıyla ne kadar başarılı olduğunu kanıtladı. Haliyle film yapımcılarının da odak noktası haline geldi ve bu yarışı Peter Jackson kazandı.

Anlayacağınız; Mortal Engines sinemaya uyarlanmış kitaplar listesinin vazgeçilmezlerinden Yüzüklerin Efendisi Serisi’nin yönetmeni Peter Jackson’un elinden çıkıyor. Kaldı ki Jackson’ın Cennetimden Bakarken, Hobbit: Beklenmedik Yolculuk – Smaug’un Viranesi, King Kong, Tenten’in Maceraları gibi daha pek çok başarılı yapıma imza attığını da biliyoruz.

Gerçi Jackson bu kez filmin yönetmenliğini değil yapımcılığını üstleniyor ama koltuğunu da epey sağlam birine bırakıyor. Zira ABD’de 14 Aralık 2018’de vizyona girecek Mortal Engines’in yönetmeni King Kong’daki başarısıyla En İyi Görsel Efekt Oscar’ı kazanmış Christian Rivers’tan başkası değil. İlaveten filmin senaryosu Peter Jackson’la birlikte Fran Walsh ve Philippa Boyens tarafından kaleme alınmış.

Heyecanla beklenen 100 milyon dolar bütçeli filmin oyuncu kadrosunda ise Aaron Jackson, Robert Sheehan, Hera Hilmar, Ronan Raftery, Stephen Lang, Hugo Weaving, Menik Gooneratne, Patrick Malahide, Colin Salmon, Patrick Malahide ve Rege-Jean Page gibi isimler yer alıyor. Kısacası; dev bir makinenin kaynakları tükenmekte olan dünyada hayatta kalma savaşını konu alan Mortal Engines’in gişelerde harikalar yaratması bekleniyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur