Yatırım yapmaya başla!

Efsanevi Müzisyen Peter Gabriel İngiliz Blockchain Girişimine Yatırım Yaptı!

Gelmiş geçmiş en iyi sanatçılardan biri olarak tanımlanan İngiliz müzisyen Peter Gabriel, blockchain girişimi Provenance’a yatırım yaptı. Detaylar aşağıda;
Efsanevi Müzisyen Peter Gabriel İngiliz Blockchain Girişimine Yatırım Yaptı!

Genesis’in önde gelen üyelerinden Peter Gabriel’in İngiliz blockchain girişimi Provenance’a yatırım yaptığı açıklandı. 80’lerin efsanevi sanatçısının teknoloji girişimine yaptığı yatırımın miktarı açıklanmazken, haber sektörde büyük yankı uyandırdı.

Blockchain teknolojisi sayesinde üretimden tüketime kadar her türlü gıda malzemesinin şeffaf bir şekilde takibini amaçlayan Provenance, Peter Gabriel’in yatırımcıları arasına katıldığını gururla duyurdu. Gıda sektöründeki her aşamayı güvenli ve şeffaf kılmak isteyen startup şirketi, geçen yıl da 800 bin dolarlık tohum yatırımla dikkatleri üzerine çekmişti.

Gıda alanında blockchain teknolojisi kullanan ender girişimlerden biri olan Provenance, Peter Gabriel’in desteğiyle gündeme geldi.

Peter Gabriel Provenance Yatırım Yaptı Geçen yıl aldığı yatırımla, 2025’e kadar binden fazla gıda firması ile üretimden tüketime tüm zinciri şeffaf hale getirmeyi amaçlayan girişim, bugünkü duyurusunda Peter Gabriel’den yatırım aldığını açıkladı. 2015 yılında Jessi Baker tarafından kurulan Provenance’a, Gabriel’in yanında Working Capital, Merian Ventures, Plug and Play de yatırım yaptı.

Yeni kaynağın girişimin dijital platformunu desteklemek için kullanılacağı belirtilirken, Peter Gabriel Jessi Baker ve ekibinin inanılmaz olduğunu söyledi.

Peter Gabriel Blockchain Girişimine Yatırım Yaptı Müzisyen kimliğinin yanı sıra insan hakları savunucusu olarak da tanınan Gabriel konuyla ilgili, “kaynak ve dağıtım zincirine özellikle de ürünlerin etik ve ekolojik olarak sağlam bir şekilde üretildiğine güvenebilmemiz gerekiyor” dedi.

Ayrıca girişimin blockchain veri sistemini kullanarak sunduğu hizmetin, tüketici için büyük bir fayda sağlayacağını ve bağımsız, küçük üreticilerin büyük oyunculara karşı rekabet gücünü artıracağını vurguladı.

Fazlasıyla etkileyici bulduğu Jessi Baker ve ekibinin, ileride çok daha iyi olmasını beklediğini sözlerine ekledi.

Provenance Üretimden Tüketime Şeffaf Gıda Zinciri Provenance’ın kurucusu ve CEO’su Jessi Baker ise “şirketteki misyonumuz, ürünlerin arkasındaki bilgileri güvenilir ve erişilebilir bir şekilde ticarete sunarak, insan hayatını ve sağlığını iyileştirmektir” ifadesini kullandı.

Ayrıca toplanan fonun nerede kullanılacağını; “yeni kaynak, daha güvenilir tedarik zincirleri için gereken iş gereksinimlerini karşılamak için araçlarımızı geliştirmek ve alışveriş yapanlar üzerinde pozitif etki yaratmak amacına hizmet edecek” şeklinde açıkladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum