Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peskov’a Göre Putin’in Sıkıyönetim Planı Yok

Kremlin sözcüsü Peskov, Rus lider Putin'in sıkıyönetim ilan etme planı olmadığını söyledi. ABD'nin iddialarını yalanlayan Peskov, Starlink'e yönelik iddiaları da kabul etmedi.
Peskov’a Göre Putin’in Sıkıyönetim Planı Yok
HABER GİRİŞ

Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov bugün yaptığı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in sıkıyönetim ilan etmeyi planlamadığını söyledi. Peskov’un açıklamaları ABD’nin Putin hakkındaki iddiaları üzerine geldi.

Kremlin Sözcüsü bugün ABD Ulusal İstihbarat Direktörlü Avril Haines’in Rus liderin Ukrayna’daki özel askeri operasyonu sıkıyönetimle desteklemeye devam edeceği yönündeki iddiasını reddetti.

Tass tarafından aktarılan bilgilere göre Peskov, Putin’in sıkıyönetim planı olmadığı yönündeki yorumunun yanında Starlink’e yönelik siber saldırılardan haberdar olmadığını söyledi. Kremlin’in, sistemin sahibi Elon Musk’ın Rusya kaynaklı olduğunu söylediği Starlink uydu iletişim sistemine yönelik siber saldırılardan habersiz olduğunu dile getirdi.

“Artık dünyadaki herkesin en sevdiği hobisi, Rusya’yı bilgi güvenliğiyle ilgili herhangi bir saldırıyla suçlamak” diyen Peskov, Rusya’nın son günlerde oldukça yaygın siber saldırıların kurbanı
Rusya olduğunu vurguladı.

ABD İstihbarat Şefi: Sıkıyönetim Düşünen Putin Uzun Bir Savaşa Hazır

ABD Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Haines, Putin’in sıkıyönetim emri de dahil olmak üzere tüm ülkesini seferber etmesinin giderek daha muhtemel olduğunu düşündüğünü belirtti. Putin’in Ukrayna savaşını Donbas kampanyasıyla sona erdirmeyeceğini ve Moldova’daki Rus kontrolündeki bölgeye bir kara köprüsü kurmaya kararlı olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Putin’in Rus güçlerini doğu Donbas bölgesinde yoğunlaştırma kararının, kuzeyde Kiev’i ele geçirmedeki başarısızlıklarından sonra sadece geçici bir değişim olduğunu öne süren Haines şu ifadeleri kullandı: “Başkan Putin’in Ukrayna’da hala Donbas’ın ötesinde hedeflere ulaşma niyetinde olduğu uzun süreli bir çatışmaya hazırlandığını değerlendiriyoruz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.