Yatırım yapmaya başla!

PES ile FIFA Rekabetinde KONAMI Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

KONAMI’nın futbol oyunu serisi PES’in 2019’da çıkacak yeni oyununda Alman futbol takımı Borussia Dortmund takımı yer almayacak.
PES ile FIFA Rekabetinde KONAMI Kan Kaybetmeye Devam Ediyor!

Futbol oyunları sahnesinde PES ve FIFA’nın uzun yıllar süren rekabetinde her dönem yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Şampiyonlar Ligi ile PES’in 10 ylıllık birlikteliğinde sona gelindiğini ve KONAMI ile UEFA’nın yol ayrımına geldiği haberi oyun dünyasında gündem olmuştu.

Gelişmelerin devamında ise Şampiyonlar Ligi’nin FIFA 19’da yer alacağı EA Sports tarafından duyurulmuştu. Yaşananların ardından büyük bir kan kaybına uğrayan KONAMI’ye bir darbe de Alman futbol kulübü Borussia Dortmund’tan geldi. Kulüp PES 2019’da Borussia Dortmund adıyla yer almayacağını duyurdu.

Anlaşmanın Süresi 2020’ye Kadardı

Borussia Dortmund ile KONAMI arasında imzalanmış olan lisans anlaşması 2020’nin Haziran ayına kadar geçerliydi. Ancak Alman kulübün ani bir kararı ile bu lisans anlaşması erkenden sonlandı. Böylece PES 2019’da Borussia Dortmund’un yer almayacağı resmi olarak açıklanmış oldu.

KONAMI önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak olan PES 2019 için 9 yeni lig ile anlaşma yapmış olmasına rağmen dünyanın en büyük kulüplerinden biriyle yol ayrımına gelmiş olması, önemli bir kayıp olarak karşımıza çıkıyor.

Lisans Anlaşmalarında FIFA’nın Bariz Üstünlüğü Dikkat Çekiyor

İki efsane oyun serisinin kıyasıya rekabetinde son yıllarda özellikle lisans anlaşmalarında FIFA’nın bariz üstünlüğü göze çarpıyor. Takım, oyuncu, stadyum ve forma gibi dikkat çeken pek çok lisans alanında FIFA’nın rakibi PES’e büyük ölçüde avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Boruissia Dortmund kulübünün yapmış olduğu yol ayrılığı açıklamasında ise sözleşme fesih sebebine dair herhangi bir sebep gösterilmedi. Önümüzdeki günlerde muhakkak alınan kararın gerekçesiyle ilgili Dortmund cephesinden çeşitli açıklamalar gelecektir. Ancak gelinen noktada PES 2019’da Dortmund kulübüne ait herhangi bir şeyin yer almayacağı kesinleşmiş durumda.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hobi - Eğlence kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum