Paylaşım

Perseid Meteor Yağmuruna Tanık Olacağınız Muhteşem Görüntüler

 

Perseid meteor yağmuru her yılın Ağustos ayı içerisinde gerçekleşen astronomik bir olaydır. Halk arasında yıldız kayması olarak bilinen bu doğa olayı, izleyenler için etkileyici görüntülere sahne olmaktadır. Sonsuz uzay boşluğunda hareket halinde olan meteorların Dünya’mız ile etkileşime girmesiyle bu görüntüler ortaya çıkmaktadır.

İzlediğiniz görüntülerde Perseid meteor yağmuruna tanık olacağınız muhteşem görüntüler ile karşılaşma imkanı buluyorsunuz. Görüntülerini izlediğiniz doğa olayı, 109-Swift-Tuttle isimli kuyruklu yıldızının Güneş etrafındaki turu ile gerçekleşmektedir. Kuyruklu yıldız Güneşe yaklaşmasıyla beraber ardında meteor parçaları bırakmaktadır. Kuyruklu yıldızın Dünya’nın yörüngesine girdiği zaman ise bu meteor parçaları, atmosfer ile temasa geçmektedir.

Oksijenle sürtünmenin etkisiyle yanan bu meteor parçalarını yağmur olarak niteleyebiliriz. Açık havada izlenen bu doğa olayında, gökyüzünde seyrine doyum olmayan bir şölene tanık oluyorsunuz. Her yıl Ağustos ayında çok sayıda insan bu eşsiz görüntülere tanık olmaktadır.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur