Yatırım yapmaya başla!

Perseid Meteor Yağmuruna Tanık Olacağınız Muhteşem GörüntülerPerseid meteor yağmuru her yılın Ağustos ayı içerisinde gerçekleşen astronomik bir olaydır. Halk arasında yıldız kayması olarak bilinen bu doğa olayı, izleyenler için etkileyici görüntülere sahne olmaktadır. Sonsuz uzay boşluğunda hareket halinde olan meteorların Dünya’mız ile etkileşime girmesiyle bu görüntüler ortaya çıkmaktadır.

İzlediğiniz görüntülerde Perseid meteor yağmuruna tanık olacağınız muhteşem görüntüler ile karşılaşma imkanı buluyorsunuz. Görüntülerini izlediğiniz doğa olayı, 109-Swift-Tuttle isimli kuyruklu yıldızının Güneş etrafındaki turu ile gerçekleşmektedir. Kuyruklu yıldız Güneşe yaklaşmasıyla beraber ardında meteor parçaları bırakmaktadır. Kuyruklu yıldızın Dünya’nın yörüngesine girdiği zaman ise bu meteor parçaları, atmosfer ile temasa geçmektedir.

Oksijenle sürtünmenin etkisiyle yanan bu meteor parçalarını yağmur olarak niteleyebiliriz. Açık havada izlenen bu doğa olayında, gökyüzünde seyrine doyum olmayan bir şölene tanık oluyorsunuz. Her yıl Ağustos ayında çok sayıda insan bu eşsiz görüntülere tanık olmaktadır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum